Wartą zauważenia sprawą odróżniającą ludzi od reszty gatunków zamieszkujących naszą planetę, rzecz jasna poza dominującymi na tle innych predyspozycjami umysłowymi, które pozwoliły na całkowite przekształcenie planety i dostosowanie jej do człowieczych potrzeb, jest miłość do piękna.

Jubiler i biżuteria

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy gatunek, razem z ludzkim, prowadzi swe życie w stronę wydania na świat dzieci i przedłużenia gatunku. By to osiągnąć musimy zaspokoić swe wszystkie podstawowe potrzeby, na które składa się potrzeba zdobywania jedzenia oraz znalezienie schronienia. Schemat wygląda podobnie, przy czym sam pokarm lub schronienia różnią się pomiędzy sobą w zależności od potrzeb konkretnego gatunku. Żyjący w cywilizowanym świecie ludzie mieszkają w domach czy kamienicach i zdobywają jedzenie w supermarketach, lub trudnią się uprawianiem potrzebnych przedmiotów -Ptactwo buduje gniazda, by dać dom – kliknij aby zobaczyć więcej – swojemu potomstwu, które w pierwszych dniach życia jest zupełnie bsentiell.plaz polują na owady, pozostałe zwierzęta kopią nory w ziemi lub wykorzystują naturalne wgłębienia w skałach jako swoje schronienie. Pod wieloma względami jesteśmy między sobą bardzo zbliżeni. Bez wątpienia jednak istnieją pewne różnice. Zjawiskiem występującym tylko i wyłącznie w ramach ludzkiego gatunku jest zamiłowanie do sztuki.

Jak sugerują badacze, ludzie wyrażali potrzebę bliskości z pięknem już w prehistorii. Według archeologów pierwsza odkryta błyskotka liczy sobie ponad sto tysięcy lat. Rzecz jasna we wspomnianych czasach nie funkcjonowała żadna hurtownia biżuterii, wszystkie dekoracje musiały zatem być wykonywane własnoręcznie. Silnie świadczy to o bardzo silnej potrzebie ozdabiania swojego ciała i czerpaniu z tego satysfakcji.

Wiedząc, że początki biżuterii sięgają aż tak zamierzchłych lat dziwić, iż i we współczesnym świecie biżuteria jest rzeczą tak istotną dla człowieka. Postęp spowodował, iż wyroby biżuteryjne w współczesności są znacznie ładniejsze niż te prehistoryczne, wykonane z muszli czy kamieni. Spory wybór wielu butików oraz różnych punktów typu hurtownia srebra sprawia, że praktycznie każda z kobiet ma szanse znaleźć dla siebie coś właściwego bez obciążania zbytnio portfela.

Hurtownia biżuterii i srebra odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie piękna
Tagi: