Praca na roli bywa kojarzona przede wszystkim z takimi zajęciami, jak suszenie trawy, młócenie jęczmienia czy uprawą jarzyn. Tymczasem nic bardziej mylnego. Idealny rolnik musi także umieć letnią porą naprawiać zużyty sprzęt, a zimą poddać go konserwacji – przecież podczas wykonywania prac maszyny odmawiają posłuszeństwa i zużywają.

Jeśli w trakcie żniw w kombajnie rozpadnie się jedna z części, to trzeba ją jak najszybciej wymienić. Pogoda nie zawsze bywa sojusznikiem żniwiarzy, a i rolnikom zależy na tym, żeby zboże – (więcej informacji) prędko znalazło się w spichlerzu. Dlatego ci najbardziej praktyczni panowie trzymają w garażach te części do maszyn rolniczych, które zazwyczaj ulegają zużyciu bądź rozpoławiają się w czasie eksploatacji.

Kliknij po więcej

Autor: NickGourlie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak po długich poszukiwaniach nie znajdzie się potrzebnej części, to należałoby zapytać znajomego, czy przypadkiem w jego mieszkaniu nie znajdzie się zawór lub uszczelka. A jeśli takie poszukiwania nie przyniosą spodziewanych rezultatów, to najbardziej sensownym wyjściem z podbramkowej sytuacji będzie wizyta w pobliskim sklepie. Na terenach rolniczych, na których ziemia nie leży odłogiem, najbardziej typowe części do maszyn rolniczych można dostać od ręki, nawet w niedużych miejscowościach i wsiach.

Najwięcej elementów zamiennych sprzedają sklepy internetowe. Jednak w tym przypadku liczy się głównie czas, a i sadownicy nie zawsze chcą się przekonać do zakupów online, pomimo tego że te sklepy oferują oczywiście pełny asortyment produktów: zarówno ząb agregatu uprawowego oraz jego mocowań jak i pozostałe części, które są używane w glebogryzarkach i całej reszcie urządzeń rolniczych.

Jeśli masz chęć uzyskać dodatkowe materiały na omawiany wątek, to sprawdź proponowane www (www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-socjalne), które mają także dane na to zagadnienie – kliknij więc tu.

Jednakże niektóre elementy są nabywane tylko przy większych zamówieniach albo wtedy, gdy farmer ma problem z ich kupnem w sklepach tradycyjnych.

Do tego typu artykułów zaliczymy na pewno te najmniejsze rozmiarowo i równocześnie najtańsze części, a również te do mało popularnych maszyn.
Do tego momentu mówiliśmy o niełatwych do przewidzenia awariach. Trzeba jednakże zauważyć, że posiadacze średnich gospodarstw składają zamówienia albo udają się do sklepu także wtedy, kiedy reperują swoje rozrzutniki i przygotowują je do sezonowych prac w polu. I jeśli ząb agregatu uprawowego zużył się, to oczywiście należy go wymienić na nowy. Czasem warto kupić nawet kilka sztuk więcej – w końcu taki agregat jest sprzętem wielofunkcyjnym, a więc także często wykorzystywanym, przez co bardziej podatnym na równego rodzaju uszkodzenia.
Kto zamierza pracować na roli, ten koniecznie musi umieć obsługiwać maszyny rolnicze, a także je zreperować
Tagi: