Chłodnictwo to niezmiernie duża gałąź przemysłu. Komory chłodnicze wykorzystywane są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale też w innych. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, hotel czy większa restauracja powinny korzystać z dobrodziejstw tej właśnie gałęzi przemysłu. Wszędzie, gdzie potrzeba składować magazynować produkty spożywcze, a czasami także niektóre produkty kosmetyczne powinny być chłodnie.

chłodnictwo

Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Komory chłodnicze w większości przypadków konstruowane są na zamówienie konkretnego klienta, tak by pasowały mu wymiary oraz sposób izolacji. Jest mnóstwo firm, które w fachowy sposób się tym zajmą od początku do końca.

Czy potrzebne jest Ci kompleksowe objaśnienie tego zagadnienia z różnymi detalami? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – odszukasz je w poniższym linku.

Od projektu, konsultacji, dobrania rozmiaru, poprzez zrobienie komory i montaż w wybranym miejscu.

chłodnictwo

Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Najczęściej panele ścienne chłodni wypełnia się rdzeniem ze styropianu lub poliuretanu. Wyboru dokonuje naturalnie klient. Od odbiorcy zależy także, czy komora – (szczegóły tu…) będzie mieć podłogę, czy może nie. Następnie komory te wyposaża się w instalacje chłodnicze i sprawdzone systemy bezpieczeństwa – jak choćby alarm, który można włączyć, gdy wewnątrz zamknie się pracownik i bezpieczne zamki, które można naturalnie otworzyć od wewnątrz. Bardzo ważne są także szczelne drzwi – aby nie doprowadzić do podnoszenia się temperatury.

Jeśli chłodnie można uznać za większe lodówki, tak mroźnie to ogromne zamrażarki. Jeśli idzie o funkcjonowanie to komory te różnią się tylko panującą w nich temperaturą, ale dobrze jest zdawać sobie sprawę, że mroźnie muszą być o wiele lepiej izolowane, zatem ich ściany są o wiele grubsze. Sprawdzają się na przykład w firmach produkujących gotowe posiłki głęboko mrożone.

Kilka słów o chłodnictwie
Tagi: