Chłodnictwo to niezmiernie duża gałąź przemysłu. Komory chłodnicze wykorzystywane są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale też w innych. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, hotel czy większa restauracja powinny korzystać z dobrodziejstw tej właśnie gałęzi przemysłu. Wszędzie, gdzie potrzeba składować magazynować produkty spożywcze, a czasami także niektóre produkty kosmetyczne powinny być chłodnie.

chłodnictwo

Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Komory chłodnicze w większości przypadków konstruowane są na zamówienie konkretnego klienta, tak by pasowały mu wymiary oraz sposób izolacji. Jest mnóstwo firm, które w fachowy sposób się tym zajmą od początku do końca.

Czy potrzebne jest Ci kompleksowe objaśnienie tego zagadnienia z różnymi detalami? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – odszukasz je w poniższym linku.

Od projektu, konsultacji, dobrania rozmiaru, poprzez zrobienie komory i montaż w wybranym miejscu.

chłodnictwo

Źródło: http://izolacje.gda.pl/

Najczęściej panele ścienne chłodni wypełnia się rdzeniem ze styropianu wiązary prefabrykowane poliuretanu. Wyboru dokonuje naturalnie klient. Od odbiorcy zależy także, czy komora będzie mieć podłogę, czy może nie. Następnie komory te wyposaża się w instalacje chłodnicze i sprawdzone systemy bezpieczeństwa – jak choćby alarm, który można włączyć, gdy wewnątrz zamknie się pracownik i bezpieczne zamki, które można naturalnie otworzyć od wewnątrz. Bardzo ważne są także szczelne drzwi – aby nie doprowadzić do podnoszenia się temperatury.

Jeśli chłodnie można uznać za większe lodówki, tak mroźnie to ogromne zamrażarki. Jeśli idzie o funkcjonowanie to komory te różnią się tylko panującą w nich temperaturą, ale dobrze jest zdawać sobie sprawę, że mroźnie muszą być o wiele lepiej izolowane, zatem ich ściany są o wiele grubsze. Sprawdzają się na przykład w firmach produkujących gotowe posiłki głęboko mrożone.

Kilka słów o chłodnictwie
Tagi: