W naszych czasach wiele ludzi ma problemy z płynnością finansową. Możemy się zastanawiać o tym, dlaczego tak się dzieje, ale przyczyn jest tak wiele, że trudno jest je tu wszystkie wymienić. Jednak skutkiem bywa postępowanie windykacyjne. Często trafiamy na listę dłużników.

lista dłużników

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com

Taka lista dłużników to spis osób, którzy nie mogą płacić swoich długów. Wiadomo, że jest pewien czas, jeśli zapłacimy rachunek z jednodniowym opóźnieniem, to nie zostaniemy wpisani na taką listę. Poza tym nawet, gdy pojawimy się na liście, a uda nam się pospłacać długi, to można zostać wykreślonym z listy. Oczywiście musi to najczęściej zgłosić firma albo osoba, która nas na tę listę wpisała. Można też samemu poprosić o wykreślenie z listy – nasza strona. Tak, więc nie będziemy figurować po pewnym czasie, jako dłużnicy.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, poczytaj dodatkowe zagadnienia, które z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/).

Wiadomo, że, jeśli uda nam się uregulować należności. Jeżeli tego nie zrobimy to bardzo prawdopodobne, że komornik nas odwiedzi. Ale, gdy otrzymujemy ponaglenia do zapłaty i odezwie się do nas firma indykacyjna, to warto spytać o to, czy możemy dług porozkładać na raty. Nie ma sensu takich ludzi zbywać, bo później będzie się miało duże problemy.

Ludzie i ich długi

firma windykacyjna

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Nikt z ludzi dorosłych, którzy znają pracę komornika nie chciałby by taka osoba pojawiła się pod naszymi drzwiami. Niestety dość często z wielu przyczyn komornik puka do drzwi. Wtedy bardzo często jest już za późno na jakieś negocjacje.

Omawiany artykuł, który na tej podstronie posiadamy, jest bardzo emocjonujący, ale warto oprócz tego zobaczyć zbliżone informacje – więcej pod tym linkiem (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/magia-soli/sol-w-literaturze).

Musimy po prostu pamiętać, że długi powinniśmy spłacać terminowo. W innym wypadku firma windykacyjna będzie zainteresowana tym, co mamy i nie musi to być gotówka, a po prostu różne dobra, czyli TV, droga biżuteria, laptop itp.. Firmy windykacyjne mają świadomość, czym jest lista dłużników i ją wykorzystują. Mimo, iż tak naprawdę każda sytuacja jest całkiem inna, to suma summarum najistotniejsze dla windykacji jest to, że każdą osobę wpisaną na listę dłużników łączy to, że utraciły zdolność płacenia swych długów. Czasem z dłużnikami da się porozumieć, a czasem powinniśmy wziąć pod uwagę te mniej przyjemne rozwiązania, takie jak rekwirowanie części dochodów albo wspomniana wcześniej komornicza interwencja. Tak, więc jeżeli Mamy zamiar się zadłużyć, to stawiajmy na długi na miarę naszych możliwości.

Przedsiębiorstwa zajmujące się windykacją – przekonaj się jakie są najlepsze firmy!
Tagi: