Dzisiejsza fotografia profesjonalna to wymagający fach. Klienci decydujący się na najęcie fotografa najczęściej oczekują usług na wysokim poziomie. Ważne są nie tylko zdolności i doświadczenie, lecz także gotowość do kreatywnego podejścia do zadania (niekiedy nawet bardziej aniżeli techniczna zdolność). W wielu przypadkach zamówienia wymagają opuszczenia komfortowego oraz bezpiecznego atelier fotograficznego gdzie do dyspozycji fotografika są dobrze znane rekwizyty a także narzędzia.

Niemniej jednak zdjęcia w starym stylu z postawioną wystudiowanej pozie parą młodą to nie jedyne podejście Częstokroć klienci pragnęliby uwiecznić ważne dla siebie chwile w sposób jak najbardziej naturalny. Wymaga to od kamerzysty zdolności wtopienia się w anturaż, stania się w jakiś sposób niedostrzegalnym tak, ażeby weselnicy czuli się komfortowo. W przeszłości to zadanie było skomplikowane, wymagało dużego doświadczenia i predyspozycji, niełatwo bowiem filmować wydarzenie w taki sposób, by jego uczestnicy mieli odczucie że nie są filmowani i zachowywali się naturalnie. Taka praca wymaga taktu, jednakże dobre wychowanie – acz koniecznie – nie starczy. Potrzebne są także odpowiednie przyrządy.
Fotografia

Autor: Ryan Paulsen
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście rozwój techniczny znacznie profesjonalistom pomaga. Najprostszym technicznym podejściem jest odpowiedni obiektyw. Jak wszystko w życiu teleobiektyw ma swoje wady – dosyć duży ciężar, ale największą wadą tego tradycyjnego rozwiązania jest statyczność w trakcie gdy współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni do dynamicznego obrazu. Dysponujemy lepszymi rozwiązaniami jak na przykład dron 3DR SOLO – to robot który dzięki umiejętności lotu przyzwoli nam na filmowanie filmowanie eventów flypix albo pstrykanie w sposób najmniej inwazyjny z dostępnych. Uwieczniana impreza może toczyć się swym rytmem natomiast operator urządzenia będzie w istocie najmniej widoczny.

Czy chcesz poznać dodatkowe porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://www.pieczatki.pl/) inne informacje odnoszące się takiej kwestii – link jest tutaj.

Większość gości niechybnie nie skojarzy człowieka za ekranem z fotografem. Poznaj: .

Oczywiście fotografia bądź film który zrealizuje dron 3DR SOLO nie może ustąpić jakością bardziej klasycznym podejściom, służy temu tzw. gimbal do GoPro. To urządzenie powodujące stabilizację obrazu. Zapewnia zatem wykonanie godziwej jakości fotografii nawet pod zadziwiającymi kątami jak też niezależnie od warunków atmosferycznych.

Nowoczesna fotografia spotkań ślubnych
Tagi: