W dzisiejszych czasach komputery znajdują się w zasadzie wszędzie. Od dziesiątek lat ludzkość zmaga się z złośliwymi zarazkami komputerowymi, które mogą sparaliżować sprzęt. Niedawno zarazki zmodyfikowały się i stały się straszliwym narzędziem w rękach krajów i band terrorystycznych. Dzień w dzień na całym globie mają miejsce kradzieże informacji oraz próby uzyskania dostępu państwowych komputerów.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]

Infekcje cyfrowe zagroziły nawet komórką. Dlatego każde przedsiębiorstwo, które ma pod opieką wartościowe dane, powinna przejść kompleksowy audyt (link tu…) jakości informatycznego bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest kontrolą całości działania systemu sieciowego w przedsiębiorstwie. Przeprowadzany przez grupę najlepszym fachowców od spraw informatyki. Taka prawda, że nawet najbardziej zdolny administrator, którego zatrudniasz, może popełnić pomyłkę, która może mieć długofalowe reperkusje.

Internet

Czasem człowiek nie zauważa pewnych rzeczy, stąd warto zamówić kontrolerów, którzy spojrzą na całość świeżym okiem. Wynajmując kontrolerów, masz gwarancję, że są to ludzie, którzy mają w jednym paluszku takie kwestie, jak analiza wymagań czy aktualne zagrożenia sieciowe.

Nie tak dawno w mediach mówiono o wirusie, który na na dobre spowolnił irański projekt budowy głowicy jądrowej.

Zainteresowały Cię myśli zawarte w naszym artykule? Odczuwasz jednakże braki? Zatem zapraszamy do kolejnej witryny – naciśnij tu opaski silikonowe i przenieś się tam.

Te właśnie wydarzenie wskazuje na to, jak wiele ważnych dla światowego pokoju instytucji jest zagrożonych ofensywą cyfrową.

Znawcy mówią, że o ile rozpocznie się następna światowa wojna, będzie się ona zasadzać w dużej mierze na zmaganiach elektronicznych. Samoloty zastąpią zespoły specjalistów, którzy będą mogli sparaliżować kraje i banki przez agresje internetowe. To nie jest scenariusz rodem z filmu science fiction, takie starcie już miało miejsce. Kilka lat temu grupa rosyjskich hakerów zniszczyła estoński system komputerowy. Tak będzie wyglądać przyszłość świata.

Świat pełen komputerów
Tagi: