Patrzysz pustym wzrokiem na nieatrakcyjne ściany w swoim pokoju? Bez obaw, można to bardzo szybko odmienić a wcale nie jest to trudne. Ciekawe wzory geometryczne na twojej ścianie z całą pewnością ożywią całe wnętrze jak też wzbudzą podziw pośród twoich bliskich. Takowe pomysły aranżacyjne mógłbyś wykorzystać nie tylko w pokoju dziennym, ale także w alkowie, albo pokoju stołowym.

Spróbuj rozjaśnić trochę pomieszczenie za pomocą tych wypróbowanych już technik.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania wiążące się z tą kwestią, to kliknij tu i sprawdź – z pewnością Cię to zaintryguje!

Rytm – ruch od jednego przedmiotu do innego – przyczynia się do klimatu pomieszczenia. Utworzenie wspomnianego rytmu zależy od wielkości, układu i umiejscowienia obiektów. Kombinacja większych oraz niedużych kół wywołuje klimat fal – żywy ruch, który nie jest nazbyt rażący. Gdyby wszystkie koła były tego samego formatu i równomiernie rozrzucone, rytm byłby spokojny. Jeśliby zamieniono większe koła na wysokie, wertykalne prostokąty, rytm nabrałby bardzo mocnego klimatu.

szablon malarski na ścianie

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas dekoracji ścian mogą nam pomóc szablony malarskie, znajdź szablony malarskie. Hierarchia to wykorzystanie jednego motywu głównego i zmieszanie go z kilkoma podrzędnymi motywami. Ta technika pozwala Ci zwrócić uwagę na grupę przedmiotów, przez przyciągnięcie uwagi do jakiegoś jednego głównego punktu. Pomimo tego, że aranżacja składa się z siedmiu rzeczy, Twe oko momentalnie koncentruje się na dużym kwadracie, albowiem jest najogromniejszym motywem oraz dlatego też, układ całej aplikacji również jest kwadratowy. Jest to doskonała technika dla tematycznych aplikacji, ponieważ pozwala na zjednoczenie równych motywów. Bardzo popularnym błędem w aranżacjach ściennych bywa nadmiernie wysokie lokowanie obrazków. Większość pokoi jest stworzonych do siedzenia, więc upewnij się, że artystyczne naklejki do sypialni na Twoich ścianach mogą zostać wygodnie podziwiane z siedzącej pozycji – wybierz wysokiej jakości naklejki do sypialni.

Czasami przestrzeń ścienna znajdująca się miedzy poszczególnymi przedmiotami (negatywna przestrzeń), jest równie interesująca niż motywy same w sobie. Prościej będzie przykuć uwagę do negatywnej przestrzeni poprzez namalowanie motywów w odcieniu kontrastującym z odcieniem ścian, jak na przykład biały w kontraście do czerwonego. Wspomniana aranżacja ma ponadplanową zaletę, poprzez nadanie wszelkiemu motywowi dużego znaczenia obramowaniem.
W jaki sposób udekorować ścianę?
Tagi: