W każdym domu natknąć można się na różne rodzaje mebli, które są nam mniej bądź bardziej potrzebne. Do tych, bez których egzystowanie w domu jest bez najmniejszych wątpliwości utrudnione, wlicza się szafy. Każdy, kto chce mieć szafy perfekcyjnie dostosowane do rozmiaru pomieszczenia, musi kupić szafy na wymiar. To najbardziej korzystny zakup.

Szafy to wymiar to rozwiązanie idealne zwłaszcza wówczas, gdy mieszkanie nie charakteryzuje się zbyt dużą powierzchnią. Liczy się w nim wówczas każdy wolny centymetr podłogi. Szafy na wymiar dopasowywane są idealnie do miejsca, w którym mają być postawione, a za sprawą tego nie przyczyniają się do marnowania już i tak małej powierzchni. Nie oznacza to rzecz jasna, że posiadacze dużych mieszkań nie powinni na szafy na wymiar się zdecydować. W ich przypadku szafa taka będzie stanowiła rewelacyjne dopełnienie.

szafa z ubraniami

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Szafy na wymiar zazwyczaj stawiamy w hallu. Pełnią one wtedy rolę schowka na kurtki, płaszcze, niekiedy nawet na buty – . Niektóre osoby decydują się na umieszczenie takiej szafy w pomieszczeniu sypialnym. Wówczas odgrywa ona rolę garderoby, kiedy mieszkanie jest za małe, aby wygospodarować na nią oddzielne pomieszczenie. Wówczas w szafie umieszcza się różne koszule, garnitury, garsonki, sukienki, czyli wszystko to, co nie powinno być składane w przysłowiową kostkę.

Kiedy w naszym mieszkaniu znajduje się już szafa na wymiar, należy pomyśleć o jej wyposażeniu – wyposażenie do szaf. Podstawą dla wielu posiadaczy szaf jest oczywiście drążek, który pozwala na swobodne umieszczenie wieszaków wraz z powieszonymi na nich ubraniami. Świetnym rozwiązaniem są też różne pudełka w różnych rozmiarach, w których poukładać można buty, szaliki, czapki , a także rękawiczki.

Sprawi to, że nic się nie zgubi nim nadejdzie właściwa pora roku, by z poszczególnych części garderoby korzystać. Niestety, z wyjątkiem drążka wyposażenie szaf nie jest objęte ceną szafy w przypadku większości producentów. Pudła, w których można umieszczać przeróżne drobiazgi, należy zakupić samodzielnie.

Sprawdź moje hiperłącze (https://www.mengarnitury.pl/) – tam czeka na Ciebie następna porcja rewelacyjnych postów. Nie czekaj! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swoją opinię.

Jest to jednak wydatek, który rzeczywiście się opłaca. Dzięki niemu w szafie zawsze panuje porządek, a jej posiadacze nie mają problemów z wyszukaniemposzczególnych części ubioru. Oznacza to wielki komfort oraz brak stresu.

Funkcjonalne szafy – obowiązkowy mebel w każdym własnym M
Tagi: