Wszyscy przedsiębiorcy powinni zastanowić się nad skorzystaniem z zalet, jakie oferuje outsourcing księgowości. Powierzenie biurom księgowym prowadzenia naszych finansów, nawet pomijając koszt, da nam zapewnienie, że zajmują się nimi fachowcy. A zanim zatrudnimy biuro, musimy mieć baczenie na parę kluczowych spraw. Oto garść praktycznych wskazówek.

Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Pamiętaj, żeby skontrolować, czy usługodawca ma ubezpieczenie OC. Jeśli tak, nieszczęśliwe nieprawidłowości w obsłudze ksiąg nie sprowadzą na nas dodatkowych kosztów.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naturalnie wszelka tego typu instytucja musi posiadać aktualną licencję Ministra Finansów. Dyplomy i certyfikaty nie są obowiązkowe, ale skutecznie zachęcą nas do wyboru (FSS).

Aby dowiedzieć się o jakości księgowych, można poprosić o pomoc ludzi, którzy wynajmowali wcześniej te biuro. W wypadku,gdy takowych nie znamy, przydatne będą fora internetowe lub opinie i recenzje dostępne w bazach biur finansowych (taka strona funkcjonuje m.in. dla stolicy właśnie). Niektóre biura pokazują swoje portfolio, w którym poznamy wykaz firm, korzystających z obsługi ksiąg i z innych usług (np. badanie sprawozdań finansowych).

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

A specjaliści od księgowości potrafią wykazać się nie tylko, gdy chcemy ciągłej opieki nad finansami. Ich asysta jest bezcenna w wypadku, kiedy podejrzewamy nieścisłości w działalności biznesowej. Zrobiony fachowo porządny audyt (odwiedź serwis) finansowy pomoże nam wyłapać uchybienia i wyeliminować je raz na zawsze. Na świecie z sukcesami funkcjonuje mnóstwo biznesów, uratowanych od widma niewypłacalności dzięki rzetelnie i skrupulatnie prowadzonym zewnętrznym kontrolom.

Zobacz polecaną ofertę tutaj:Outsourcing księgowości Financial Service Support w Warszawie.

Źródło: www.fss-finanse.pl
Biura księgowe w Warszawie
Tagi: