Ekologiczna świadomość naszych rodaków staje się większa każdego dnia. teraz wiemy już, że wywożenie śmieci do lasu to tylko złudne pozbywanie się problemu i równocześnie negatywne oddziaływanie na środowisko, które nas otacza. Jednocześnie mamy świadomość tego, że odpady muszą być właściwie składowane. W przeciwnym razie będą stanowiły duże zagrożenie sanitarne. W jakich miejscach i jak składować odpady?

segregacja odpadów

Autor: m.a.r.c.
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany, jakie wprowadzono dwa lata temu w gospodarowaniu odpadami narzuciły konieczność ich segregowania. Osoby, które nie zdecydowały się na segregowanie śmieci muszą za ich wywóz płacić po prostu sporo więcej. W konsekwencji znaczna część Polaków postanowiła jednak segregować plastik, papier, szkło oraz tak zwaną frakcję mokrą. By było to jednak możliwe, niezbędne są właściwe pojemniki do segregacji odpadów. Pojemniki do segregacji odpadów to pojemniki na trzy typy śmieci: szkło, plastik (link do strony) (tu również wrzucamy metal) oraz papier. Każdy pojemnik musi być wyraźnie oznakowany. Dzięki temu uniknie się omyłkowego wrzucania śmieci do nie tego pojemnika. Porządne pojemniki do segregacji odpadów – przykładowo wyglądające jak te: zobacz dostepne warianty wyprodukowane są z materiału, który nie wypuszcza zapachów. O ile bowiem mieszkańcy domków jednorodzinnych mają na ogół gdzie takie pojemniki umieścić, o tyle w mieszkaniu w blokach może to być dużym problemem. Pojemniki do segregacji odpadów to obecnie bowiem nie tylko wielkie kontenery, które stoją na osiedlach. To także pojemniki, które mogą być umieszczone w mieszkaniu każdego z nas. Wstawia się je pod zlewem lub w innym znalezionym przez domowników miejscu. Dzięki temu segregowane odpady nie poniewierają się w całym mieszkaniu. Pojemniki przeznaczone na zewnątrz powinny być natomiast odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Nie mogą tracić kształtu na skutek działania światła słonecznego. W przeciwnym razie po jednym lecie będą nadawały się tylko i wyłącznie do zastąpienia ich nowymi.

szambo

Autor: Kai Hendry
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz bardzo dobrze wiemy już też, jak znaczące jest właściwe zabezpieczenie szamb. Dużą popularnością cieszą się aktualnie szamba ekologiczne. Szamba ekologiczne nie stanowią niewielkiego nawet zagrożenia dla środowiska, które nas otacza – . Aby jednak mieć pewność, że wybierane szambo rzeczywiście jest bezpieczne dla środowiska naturalnego, trzeba postawić na renomowanych dostawców oraz producentów tego rodzaju rozwiązań. Podobnie jest w wypadku wspomnianych wyżej pojemników do segregacji śmieci. Im wyższa jakość szamba bądź pojemnika, tym mniejsze niebezpieczeństwo dla środowiska, ludzi oraz zwierząt. A przecież każdy z nas pragnie czuć się bezpiecznie niezależnie od okoliczności. Każdy z nas musi pamiętać o tym, że środowisko naturalne mamy tylko jedno i trzeba dbać o nie ze wszystkich swoich sił. To obowiązek każdego z nas.

W jaki sposób składować odpady, czyli konkretnie wykonane pojemniki na śmieci
Tagi: