Z jednego punktu widzenia może to być przerażające – wchodzimy do dowolnego stoiska z odzieżą, a tam na pólkach dominują rzeczy ze Wschodu. Nawet w sytuacji, gdy firma opisuje sama siebie jako tak zwany wyrób polski. A więc skoro jednak źródłem jest importer z Azji – to czemu nie spróbować szukać towaru bezpośrednio u niego?Niestety niektórzy nie mają opcji nawiązania kontaktów biznesowych ze sprzedawcami. Bardzo dobrym miejscem na to bywają targi, jednak tam, większość sprzedawców pragnie zaczynać interesy na dobrych cenach dopiero od dużej ilości kupionego asortymentu.

azja

Źródło: pixabay

Owy importer z Azji doskonale wie, jak negocjować stawki, rzucając wpierw wygórowaną stawkę. Wielu nowych handlowców jest tym zrażona, ale nie można tak prędko rezygnować. Podstawą działalności kupca jest omijanie pułapek zarzucanych na nas przez ludzi na targach. Ale co zrobić, gdy chcemy sobie kupić tylko kilka rzeczy? Robiąc prezenty dla przyjaciół, zakup (polecamy lampyilampki.pl) rzeczy dla siebie albo rozkręcając mały interes trzeba znaleźć kilka dodatkowych opcji. Nie warto iść do renomowanych sklepów, gdy dzięki Internetowi markowe towary możemy dostać za małe pieniądze. I tak, kupując bezpośrednio poprzez portale handlowe, importer z Azji otrzymuje nasze zlecenie na, przykładowo, dwa plecaki. W odróżnieniu od wewnątrzkrajowych zakupów w tym wypadku wysyłka jest co parę dni, a nie każdego dnia. Obniża to koszty naszego transportu poprzez konsolidacji zleceń i wspólnej przesyłce statkiem. Czas oczekiwania na nasz towar to około miesiąc, więc same zakupu należy robić również z rozsądkiem.

Dobrze jest również, mimo wszystko zrobić większe zakupy. Można zebrać zamówienia od przyjaciół i dzięki temu kwota całościowa naszego zakupu obniży się lub dostaniemy możliwość darmowej dostawy. Warto też zastanowić się nad kupnem rzeczy mniej oryginalnych, których wartości są bardzo obniżone. Jeśli zależy nam na tempie dostawy, to za kolejną opłatą importer z Azji jest w stanie nam wysłać naszą przesyłkę pociągiem lub samolotem. Jednak musimy liczyć się z tym, że ceny wtedy powędrują do góry i pewnie taniej będzie zakupić towar u polskiego sprzedawcy.Zakupy z Azji są świetnym pomysłem na odejście od bieżących stresów. Wszak nic tak nie uspokaja, jak dobrze przeznaczone fundusze.

Zaciekawił Cię ten materiał? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis (http://www.klimatop.pl/) zawiera zbliżone informacje do publikowanych.

/J]

Dlaczego wydawać tyle pieniędzy? Najtaniej zawsze u źródła – parę porad i faktów na temat bezpośrednich dostaw w Azji.
Tagi: