Prowadzenie własnej firmy wymaga licznych wyrzeczeń i pracy. Zdobywanie zamówień, kupowanie potrzebnych materiałów, czy pilnowanie spraw prawnych to tylko niektóre zadania, jakie czekają właściciela każdego przedsiębiorstwa. Nie mniej istotnym zagadnieniem jest między innymi sprecyzowanie, kto będzie zajmował się odbieraniem odpadów w przedsiębiorstwie .

Czym są separatory i w jaki sposób się ich używa?

<a href="http://www.toensmeier.pl/do-jakiej-wysokosci-moge-zapelnic-kontener">utylizacja odpadów</a>‚ title=’utylizacja śmieci’ style=’margin:4px;’/></p>
<div class=
Autor: Johannes Grødem
Źródło: http://www.flickr.com

O ile utylizacja odpadów, czy wywóz odpadów komunalnych (a w zasadzie wyszukanie odpowiedniej firmy, która zajmuje się tego rodzaju zadaniami) należy do władz gminy, niektóre przedsiębiorstwa muszą również szukać fachowców oferujących przegląd separatora. W jakich dziedzinach gospodarki te urządzenia mają zastosowanie? Separatory to oddzielacze, które w sposób mechaniczny oddzielają substancje ropopochodne, ale również benzynę, tłuszcz, olej, czy skrobię od reszty odpadów. Gdzie są wykorzystywane? Separatory ropopochodne montowane są wszędzie tam, gdzie jest potrzeba odseparowania szkodliwych dla środowiska substancji od wód deszczowych, procesowych czy roztopowych, a zatem na obszarach, które są zagrożone skażeniem benzyną bądź innym paliwem. Typowe zastosowanie urządzenia te znajdują na parkingach, stacjach paliwowych, złomowiskach, myjniach samochodowych, portach lotniczych, hurtowniach paliw, w portach, czy miejscach przerobu ropy naftowej. Natomiast separatory tłuszczowe wykorzystuje się w gastronomii, a zatem w restauracjach, jadłodajniach, barach, zakładach mięsnych czy masarniach, a także zakładach, w których przetwarza się żywność.

Czyszczenie separatorów

separator

Autor: toensmeier.pl
Źródło: toensmeier.pl

Odbiorem odpadów z separatorów ropopochodnych, czyli montowanych np. na stacjach paliw, zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Częstotliwość tego rodzaju usługi powinna odbywać się zgodnie z zaleceniami producentów tego rodzaju elementów – w większości przypadków dwa razy do roku. Ponieważ jednak w przepisach prawnych nie ma szczegółowych wytycznych na temat opróżniania odpadów zgromadzonych w separatorach ropopochodnych, najczęściej oczyszcza się je 1 raz w roku. Tego typu praktyka może mieć jednak dla właściciela stacji niekorzystne konsekwencje prawne. W przypadku kontroli i stwierdzenia, że przekroczone zostały obowiązujące normy, należy liczyć się z możliwością otrzymania kar pieniężnych.

Separatory tłuszczu i ropopochodne – co warto nauczyć się w tym przypadku
Tagi: