Aktualnie na rynku pracy programiści mają idealną sytuację. Na każdej stronie z ogłoszeniami wiszą setki ofert, mnóstwo firm chce zatrudniać freelancerów do różnorodnych projektów.

Informatycymogą przebierać w ogłoszeniach, a ponieważ dobrych programistów nie ma znów tak wielu, mogą podbijać stawki za godzinę.

Duże miasto daje pracę

Autor: Comes S.A.

Najlepiej naturalnie jest w dużych miastach. Na przykład, Jeżeli idzie o pracę jako programista Wrocław jest pełen ofert dostępnymi na Właściwie każda firma działająca w IT szuka kolejnych pracowników. Naturalnie w tej branży jest również duża rotacja. Zdarza się, że najwięksi gracze na rynku podbierają sobie pracowników.

Najbardziej poszukiwani są programiści mający doświadczenie. Pozory mylą i nie wystarczy tylko ukończyć studiów, aby mieć ofertę podaną na tacy. Należy już podczas studiów robić praktyki w firmach albo pisać programy i aplikacje na własną rękę.

W czym się specjalizować

Wrocław daje developerom prawie nieograniczone opcje.W tym mieście pracę dostanie każdy dobry programista Oracle, iOS czy Trzeba tylko się porozglądać. Czasem dzieje się tak, że pracownicy działów rekrutacji firm z branży IT zjawiają się na uczelniach i już wtedy wyławiają najlepszych, utalentowanych studentów. Zdarza się, że oferują studentom ukierunkowanie na przykład w wybranym języku i od razu po studiach, albo nawet w czasie ich trwania przyjmują do pracy takich programistów. Mają wtedy gwarancję, że ten człowiek jest dla nich odpowiedni.

Rynek IT w dużych miastach ma się świetnie. Tak naprawdę bez przerwy powstają kolejne firmy, powstają nowe projekty i ciągle potrzeba dobrych programistów. Warto mieć tego świadomość i od studiów właściwie kierować swoją karierą zawodową. W tej branży trzeba się porządnie napracować, aby się wybić, lecz gdy to się uda, programista ma zagwarantowane zlecenia. Naturalnie pod warunkiem, że nie spocznie na laurach. Branża IT bezustannie się rozwija, zatem i developerzy muszą się kształcić i podążać za trendami. Bardzo dużym plusem jest jednak to, że firmy informatyczne dbają o swoich pracowników i inwestują w ich szkolenie, bo zdają sobie sprawę że tylko tym sposobem sprostają wymogom branży.

Wrocław – możliwości zatrudnienia dla specjalistów z branży IT
Tagi: