Stolarz to rzemieślnik, jaki zajmuje się wykonywaniem mebli drewnianych, i także ich konserwacją, instalowaniem bądź malowaniem. Praca stolarza wymaga odpowiednich umiejętności zawodowych, między innymi dużych zdolności manualnych, i także umiejętności realizowania i odczytywania rysunków technicznych. Stolarz musi również cechować się pewnymi ważkimi zaletami, takimi jak na przykład staranność, odpowiedzialność i cierpliwość.

W swojej pracy stolarz wykorzystuje różne narzędzia. Niezbędnikiem wszelkiego stolarza bezsprzecznie jest stół ślusarski, na jakim może on wykonywać swoją pracę. Stoły ślusarskie zazwyczaj charakteryzują się wielką wytrzymałością, odpornością oraz solidnością, dzięki nim wolno łatwo uporządkować miejsce pracy. Do tego w pracy stolarza konieczne są również kątowniki, poziomice i miarki. W swojej pracy cieśla korzysta też z takich narzędzi i urządzeń, jak na przykład wkrętarki.

zestaw wiertarko-wkrętarki

Autor: Russ_Whaley
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wkrętarkom cieśla może bez problemu wkręcić każdą śrubę, właściwy okaże się też zestaw śrubokrętów i wkrętów o różnorodnych końcówkach (płaskich, krzyżakowych itp.). usługi stolarskie – zobacz by porównać – nierzadko w swojej pracy korzysta też z dłuta stolarskiego, naturalnie konieczne jest dokładne operowanie takim narzędziem. Do zwyczajnych narzędzi stolarskich, które z pewnością muszą odnaleźć się w każdym warsztacie, należy też wiertarka, kombinerki oraz gwoździe i śruby (odnośnik) nierdzewne. Pomimo tego, że śruby są raczej małe, wcale nie oznacza to, iż mają także niewielkie znaczenie. Wprost przeciwnie te tycie fragmenty odgrywają niezmiernie istotną funkcję w pracy stolarza, ponieważ są stosowane do instalowania i składania wielu elementów drewnianych.

Śruby nierdzewne osiągalne są obecnie w wielu typach i modelach – obejrzyj je. W swojej pracy stolarz stosuje w szczególności śruby oczkowe, śruby z łbem młoteczkowym, oraz także śruby motylowe. Ponadto przydatne bez wątpienia okażą się także śruby radełkowane i śruby dwustronne. Naturalnie to ledwie kilka modeli śrub, jakie stolarz na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Bezspornie każdy rzemieślnik posiada ich w swym warsztacie naprawdę dużo.
Niezbędnik wszelkiego profesjonalnego stolarza, to znaczy co musi znaleźć się w warsztacie stolarskim
Tagi: