Chińczycy mogą tak naprawdę wytworzyć każdy towar, o każdej jakości oraz co najważniejsze, w możliwie niskiej cenie. Dlatego też wiele osób mocno zastanawia się nad importowaniem towarów z Państwa Środka. Pytanie natomiast się pojawia, kto może myśleć o takim imporcie? Z pewnością nie taka osoba, która myśli, iż przez niskie ceny wszystko się uda. Małe ceny są na pewno ważne, lecz opierając interesy i przesyłki z Chin jedynie o to, można być pewnym, iż daleko nie zajedziemy.

Kontener

Źródło: sxc.hu

Przede wszystkim, by osiągnąć sukces trzeba zrozumieć jak myśli Chińczyk oraz co się dla niego liczy. Chińczycy więc przykładają sporą wagę do zachowywania ważnych dla nich społecznych konwenansów i tradycyjnych wartości, czy to w życiu prywatnym czy w biznesie. W Chinach człowiek nie jest uważany jako indywidualność, ale przez pryzmat własnych relacji z innymi.

Czy nasz tekst zainteresował Cię tak silnie, że pragniesz zapoznać się z innym? To fantastycznie. Więc tu kliknij, aby przeczytać więcej newsów.

W Polsce słowo układ kojarzy się dość negatywnie, w Chinach zaś to słowo otwiera drogę do sukcesu. Sam więc fakt pochodzenia importera z zachodu odmyka na rynku chińskim wiele drzwi. Aby jednak radzić sobie faktycznie dobrze trzeba wejść w swoisty układ. W Chinach w związku tym układ przyjacielski, udane relacje w obrębie układu biznesowego, są czasami istotniejsze aniżeli szczerość. Wynika to po prostu z przeświadczenia, iż atmosfera oraz kontekst sytuacyjny są najczęściej bardziej ważne aniżeli same słowa. Jak mawiają znawcy, rozmawianie z Chińczykami to nie mająca końca gra pozorów, i choć obu stronom zależy na utrzymywaniu dobrych relacji, to przy tym realizują one ten cel na dwa różne sposoby.

Intryguje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Poznaj oprócz tego również inne pokrewne materiały – zwyczajnie wejdź tutaj (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/).

import z chin

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc widać, żeby posiadać poprawne relacje z osobą z tego państwa, a tym bardziej, by robić z nim interesy, nie będzie wystarczająca jedynie wiadomość o obniżonej cenie. Nic przez to nie wskóramy, a stracić możemy znacznie więcej. Miast w związku z tym się nad takimi rzeczami zastanawiać warto zaufać firmie, która zajmuje się pośrednictwem w tego rodzaju negocjacjach. Istnieje parę tego rodzaju przedsiębiorstw, i jak wskazuje praktyka, podmioty, które chciałyby wejść na rynek chiński najczęściej korzystają z takiej pomocy (nasza oferta). Z tego powodu również taka kompleksowa pomoc, jak nawiązanie relacji, dobijanie targu, kontenery z Chin i kwestie opłaty jest niesamowicie pomocna i zapewnia końcowy sukces.

Jakimi sposobami robić interesy z chińskim partnerem? Czy miast tego lepiej skorzystać z pomocy dobrego pośrednika?
Tagi: