Są takie zawody, w których ukończone studia oraz wypracowany tytuł nie zwalaniają z przymusu nieustannego podnoszenia kwalifikacji i rozszerzania zakresu wiedzy i umiejętności. Do podobnych zawodów na pewno są zaliczane profesje terapeutów oraz ludzi zajmujących się dziećmi. Z każdym rokiem zauważa się coraz więcej przypadków różnorodnych zaburzeń rozwoju u dzieci.

nauczyciel w przedszkolu

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu rośnie również zapotrzebowanie na pomoc dla malutkich pacjentów oraz ich opiekunów. Terapeuci zajmujący się takimi przypadkami wciąż powinni się doszkalać, by mieć szansę jeszcze lepiej pomóc swym podopiecznym.

Co to jest integracja sensoryczna?

Coraz więcej maluchów ma kłopoty z integracją sensoryczną. Znaczy to, że dzieci dotknięte tą przypadłością miewają trudności z przetwarzaniem bodźców, które są przenoszone do mózgu przy pomocy różnych zmysłów. Przeważnie u pacjentów z zaburzeniami sensorycznymi występują konkretne objawy, jak: opóźnienie rozwoju mowy, problemy z słabym poziomem uwagi, nadwrażliwością albo brakiem wrażliwości na bodźce. Najwcześniejsze symptomy u maluchów bardzo często dostrzegają rodzice albo opiekunowie w przedszkolu.

Jeśli przedstawiany wątek nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby uzyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (https://vollmart.eu/sklepy/vollmart-boleslawice-kolo-slupska/) i wejdź tu.

W przypadku postawienia diagnozy bardzo istotne okazuje się bezzwłoczne rozpoczęcie terapii.

Skonsultuj się ze specjalistą

Bardzo istotna dla późniejszego rozwoju dziecka jest konsultacja ze specjalistą oraz rozpoczęcie terapii. Terapia SI opiera się na starannie planowanej zabawie, jaka dostarcza dziecku wiele radości, a jednocześnie wspiera działanie systemów sensorycznych.

Poszukujesz następnych wiadomości na ten intrygujący temat? Zapraszamy więc do odwiedzenia innej witryny. Jak to zrobić? Kliknij na łącze do źródła.

Terapia integracji sensorycznej może być prowadzona tylko przez terapeutę, który posiada wymagany certyfikat. By zdobyć taki certyfikat, trzeba udać się na właściwe szkolenie, przykładowo na kursy w Warszawie.

Pomoc rodziców też okazuje się ważna

Dla malucha dotkniętego podobnymi zaburzeniami niesamowicie istotna jest wcześnie podjęta terapia. Maluch uczestniczy w zajęciach z SI i ćwiczy pod nadzorem doświadczonego terapeuty, jednak równie ważna jest pomoc, którą otrzyma od rodziców oraz opiekunów w warunkach domowych. Dlatego przygotowano także ofertę szkoleń SOYER oraz pomocy dla rodziców, które pomagają im lepiej dopasować warunki mieszkaniowe do wymagań dziecka, jak także planować zajęcia i zabawy w warunkach domowych.

Rozwijaj swoje kompetencje poprzez profesjonalne kursy, to z pewnością okaże się pomocne w pracy
Tagi: