Toalety w obiektach użyteczności publicznej wymagają dobrego zaprojektowania, a co za tym idzie właściwego wyposażenia. Z uwagi na fakt, że z toalet publicznych korzysta mnóstwo osób, akcesoria dedykowane do tego typu miejsc powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne, cieszących się długim czasem żywotności, a ponadto cechujących się prostotą w utrzymaniu i konserwacji.

publiczna toaleta

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Toalety publiczne to niezbywalny element miejsc takich jak galerie handlowe, hotele, lokale gastronomiczne, placówki edukacyjne, przychodzie… wyliczać możemy bez końca. Dlatego występuje ogromne zapotrzebowanie na sprzęty potrzebne do ich urządzenia. Wyposażenie toalet publicznych to zazwyczaj ostatni etap inwestycji budowlanej, zatem by możliwe w najkrótszym terminie oddać obiekt do użytku, najlepiej skorzystać z oferty sklepu online, gdzie znajdziemy zbiór urządzeń i akcesoriów potrzebnych do urządzenia komfortowej toalety. W ofertach wyposażenia publicznych toalet znaleźć można między innymi: umywalki, kosze łazienkowe, stelaże podtynkowe, pojemniki na papierowe ręczniki, dozowniki do mydła, suszarki do rąk, uchwyty i poręcze nierdzewne dla niepełnosprawnych, przewijaki dla niemowląt- zobacz: aranżacja toalet.
Odpowiednio zorganizowana toaleta (kliknij hiperłącze) będzie ustawna, estetyczna i higieniczna. Ważną kwestią jest wyposażenie toalet o specjalnych przeznaczeniu. Po pierwsze, można tu wymienić chociażby pomieszczenia organizowane z myślą o rodzinach z małymi dziećmi, gdzie koniecznie jest zastosowanie wygodnych, a zarazem nie zajmujących wiele powierzchni przewijaków. Kolejnym równie ważnym wyzwaniem jest przygotowanie toalet dla niepełnosprawnych, gdzie armatura i akcesoria powinny spełniać liczne warunki regulowane przepisami, a tym samym oferować wygodę użytkownikom z ograniczeniami ruchowymi.

Impeco

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com
W takich toaletach powinny znaleźć się poręcze, taborety oraz siedziska, wykonane z materiałów pozwalających osobom niepełnosprawnym samodzielnie korzystanie z pomieszczenia, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. Najlepszym wyborem do toalet publicznych są tworzywa takie jak stal szlachetna lub stal powlekana tworzywem sztucznym, które to zmniejszają ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń. Jednocześnie, wymienione tworzywa prezentują się estetycznie za sprawą minimalistycznego wzornictwa oraz solidności konstrukcji z nich wykonanych. Uwzględnienie opisanych aspektów pozwoli korzystać z toalety w sprzyjających warunkach.
Jak wykończyć toaletę publiczną?
Tagi: