Glinki to doskonałe organiczne kosmetyki naturalne, które bajecznie pielęgnują cerę oraz ciało. Mają cudowne właściwości pielęgnacyjne, niemniej warto dowiedzieć się jaki rodzaj glinki stosować przy konkretnych rodzajach cery.

Jedną z najdelikatniejszych glinek jest glinka biała (moja strona). Perfekcyjnie sprawdzi się u osób, które posiadają łagodną cerę, suchą czy też wrażliwą. Biała glinka wybornie sprawdzi się również u ludzi z cerą dojrzałą. Glinka biała wybornie absorbuje serum i świetnie ściąga pory, wskutek tego zdołają stosować je również osoby z cerą przetłuszczającą się. Glinkę białą wolno wykorzystywać szczególnie jako maseczkę. Stosując ją regularnie, zauważymy idealne efekty. Nasza cera stanie się gładsza oraz bardziej odżywiona, zarazem zauważymy poprawę kolorytu. Glinka biała ma także własności gojące i zabliźniające. Biała glinka zdoła być stosowana także przez osoby z cerą normalną oraz zmęczoną ze zmarszczkami.

przykład glinki białej

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl

Słynnym rodzajem glinki jest również glinka zielona (tu). Zielona glinka przede wszystkim używana jest w pielęgnacji cery tłustej oraz trądzikowej. Ma nadzwyczaj odpowiednie własności matujące oraz odtłuszczające, mineralizuje skórę i oczyszcza ją z toksyn. Glinka zielona ma znakomite właściwości dezynfekujące, jej regularne stosowanie usprawni wygląd cery i oczyści ją z trądziku oraz wyprysków. Idealnie nadaje się także do odświeżenia zmęczonej, matowej cery.

Należałoby użytkować maseczki z glinki, choć raz w tygodniu. Regularne wykorzystywanie naturalnych kosmetyków organicznych, takich jak glinka, idealnie wpłynie na naszą cerę.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Po niedługim czasie zdołamy spostrzec wyborne wyniki. Pamiętajmy jednak o tym, aby stosować naturalną glinkę najlepszej jakości. Zarówno białą jak i zieloną glinkę możemy dostać w renomowanych sklepach z naturalnymi kosmetykami. Powinno zapoznać się z ofertą sklepów, szczególnie tych internetowych , które w wielu przypadkach posiadają niezwykle rozległy i nadzwyczaj atrakcyjny asortyment.

Organiczne produkty naturalne – cudowne własności glinki białej oraz zielonej
Tagi: