Grudzień to przede wszystkim czas zakupów prezentowych. Zakupuje się dużo, drogo i po kilka prezentów. Ale by podarunki były trafne warto poznać choć kilka zasad, które pozwolą na znalezienie podarunków nie tylko odpowiednich dla konkretnej osoby, lecz przede wszystkim takich, które zostaną naprawdę użyte, a nie wyrzucone do kosza zaraz po wyjściu darczyńcy.

Prezent

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Najważniejsza jest choćby minimalna znajomość charakteru i stylu osoby, która będzie adresatem prezentu. Nawet ta wiedza umożliwi skuteczne odrzucenie pewnych towarów absolutnie nie pasujących do danej osoby. Istnieją tak zwane upominki bezpieczne. Zalicza się do nich wszelkiego rodzaju drobiazgi związane z gotowaniem, alkoholami, czy towary służące rozrywce. Przykładowo doskonałym rozwiązaniem mogą być gry planszowe dla osób lubiących imprezy w gronie znajomych połączone z rozgrywką. Innym razem może się sprawdzić komplet z piersiówką czy efektowne etui na papierosy dla wielbicieli tego typu używek. Panie docenią oczywiście elegancką biżuterię lub azjatyckie kosmetyki do twarzy . Jednak w tym wypadku ważny musi być dobór odpowiednich produktów do charakteru a także wyglądu danej niewiasty. Maluchy zawsze i bezwarunkowo cieszą się ze słodyczy, ale jeżeli nie chce się stawiać na przekarmianie, można wyszukać grę planszową lub (poznaj więcej) zabawkę z modnej w danym momencie serii dobraną do wieku dziecka.

Rzecz jasna pomysłów na podarunek zwykle jest dużo, wystarczy rozglądnąć się dookoła czy odwiedzić parę sklepów online.

Jeżeli masz zamiar uzupełnić swą wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu kawa ziarnista arabica następne informacje. Trzeba kliknąć w ten link.

Najistotniejsze jednak jest to, czego absolutnie nie powinno się kupować na prezent, zwłaszcza gdy nie ma się absolutnej pewności co do preferencji potencjalnego obdarowanego. Do grupy zwiększonego ryzyka zalicza się przede wszystkim pachnidła, szczególnie perfumy bez konserwantów, to znaczy takie, które są zapachami bardzo wyrazistymi i skierowanymi do wąskiej grupy konsumentów. Również kosmetyki osobiste, jak cienie lub kremy dla kobiet nie pasują jako prezent, jeśli doskonale nie zna się kobiety która ma ich używać – polecamy firmę . Panom nie powinno się kupować krawata czy odzieży, bowiem łatwo można rozminąć się z gustem odbiorcy.

Najlepsze prezenty dla najbliższej rodziny na różnorodne okazje np. pod choinkę, na Mikołaja
Tagi: