Niezwykle często mają miejsce sytuacje, w których konieczna będzie pomoc w kwestiach prawnych. Zawiłości prawa są bowiem większości osób obce i mogą wywoływać wrażenie zagubienia. Oprócz tego prawo jest dyscypliną, która podlega nierzadko przemianom i aktualizacji. Z tego powodu tak potrzebny jest zawód radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której należy się zgłosić w przypadkach, gdy niezbędna jest porada w kwestiach prawnych. Radca oferuje usługi przeznaczone dla podmiotów gospodarczych oraz do osób indywidualnych.

Może pracować w ramach kancelarii prawnej. Jego zadaniem jest także reprezentować klienta w sądzie. Radca (patrz radca prawny alimenty kraków) prawny przed sądem musi być w stroju formalnym w formie togi, której wygląd określają konkretne przepisy. Kancelarii prawnych znaleźć można w Polsce bardzo dużo. Na przykład we Wrocławiu działa ich blisko trzy tysiące, o czym świadczy ilość wyników wyszukiwania zwrotu „kancelaria wrocław”.

Zakres czynności

Jak już wspomniano, radca prawny zajmuje się w największym stopniu udzielaniem porad w kwestiach prawnych. Porady takie mogą być w obrębie różnych dziedzin rzeczywistości i prawa. Nierzadko dotyczą one aspektów łączących się z z budownictwem i nieruchomościami, odszkodowaniami lub prawem administracyjnym. Następną niejednokrotnie wykorzystywaną usługą jest tworzenie aktów prawnych. Funkcją radcy prawnego będzie spisanie aktu w formie profesjonalnej umowy lub innego pisma.

Koszt i dostępność


Wyświetl większą mapę

Cennik usług ustalany jest osobno przez dane kancelarie. W większości przypadków cena zależy od poziomu trudności oraz zawiłości danego przypadku. Niektórzy radcowie pobierają za swoje usługi opłaty w stawce godzinowej. Czasami kancelarie oferują swe usługi bez konieczności uiszczania opłat początkowych. Kancelarie prawne znaleźć można generalnie w każdej miejscowości. Różnić je będzie między sobą przede wszystkim wielkość wymaganych opłat. „Radca prawny Wrocław” to zapytanie fraza pozwalająca na otrzymanie w wyszukiwaniu na stronach internetowych blisko trzech tysięcy rezultatów. Kancelarie rozmieszczone są w obrębie całego miasta, szczególnie blisko centrum.

Kim jest radca prawny?
Tagi: