Jednym z największych nałogów ludzi jest palenie tytoniu. Papierosy są do kupienia w większości sklepów, pomimo że są powszechnie krytykowane za szkodzenie zdrowiu. Lecz palacze zupełnie się tym nie przejmują, kiedy sięgają po następną paczkę, ewentualnie może ich zaboleć kieszeń, kiedy muszą zapłacić kolejne kilkanaście złotych. Bo obecnie paczka z papierosami tyle będzie kosztować, a co parę miesięcy są kolejne.

palenie

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko dlatego, że z jednej strony rządzący chcą z powodów zdrowotnych zmniejszyć palenie, lecz z drugiej zrobili sobie z tytoniu świetne źródło pieniędzy. Samo wyprodukowanie jednej paczki to znikomy procent tego, co musi zapłacić klient w sklepie, cała reszta to różnorodne podatki. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że biorąc do ust po papierosa jednocześnie będzie się finansować takim zakupem budżet, który w pewnej części będzie również przeznaczony na diagnostykę chorób biorących się z palenia. Dlatego też jest zrozumiałe, że coraz częściej pojawiają się pomysły, jak skutecznie zdobywać tańsze papierosy.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź do omawianego problemu oraz kliknij w odsyłacz mieszczący się tu.

Jedną z takich metod będzie odwiedzenie pobliskiego bazaru i poszukanie kogoś, kto będzie sprzedawał papierosy z przemytu. Sprowadzane najczęściej zza wschodniej granicy potrafią kosztować nawet pół tego, co paczka z papierosami w sklepie. Jest więc zrozumiałe, że cieszą się taką popularnością, mimo że służby celne i policja będą wszystko robić, aby ten proceder ograniczyć jak się da. Innym sposobem jest robienie papierosów samodzielnie w domu, z kupionego w legalny sposób tytoniu i niezbędnych narzędzi.

palenie

Autor: Andreas Kollmorgen
Źródło: http://www.flickr.com

Maszynki do robienia papierosów (przykładowo: profesjonalne maszynki do robienia papierosów) są do dostania bez problemu w wielu sklepach, tak samo jak bibuła i inne akcesoria. Bez problemów do kupienia będzie również tytoń, choć urzędnicy cały czas kombinują, czy i na tym daliby radę odpowiednio zarobić. Same maszynki występują w paru wersjach. Najpopularniejsze, bo tanie, niezawodne i proste są maszynki ręczne, technikę poprawnego nabijania bez żadnego problemu można opanować w ciągu kilku minut. Oprócz nich dużo jest również sprzedawanych maszynek elektrycznych na różną ilość papierosów.

Jakie mają możliwości palacze, aby wydawać na swój nałóg jak najmniejsze fundusze.
Tagi: