Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie obecnego świata pozbawionego okularów korekcyjnych, bo zdaje się nam, iż są one wśród nas od zawsze. Tymczasem fakty są zupełnie inne i soczewki progresywne w znanej nam formie zostały wynalezione dopiero w drugiej połowie poprzedniego wieku. Od tamtej chwili niezwykle szybko się one spopularyzowały i dziś prawie nie ma kraju na Ziemi, w którym obudowane soczewki progresywne nie byłyby znane. Może więc za kilkadziesiąt lat one też zostaną w zapomnienie i coś nowego zajmie ich pozycję na podium.

Z pewnością

BioTrue ONEday

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

dzisiaj zagadnienia typu: soczewki Bausch&lomb, BioTrue ONEday 90, lub BioTrue ONEday 30 mało co nam mówią, ale wygląda na, że to właśnie soczewki kontaktowe mają niemałe szanse na zastąpienie normalnych okularów. Nic w tym dziwnego, bo mają one naprawdę mnóstwo plusów . Przede wszystkim nie oddziałują one na fizjonomię noszącego i nie komplikują codziennych czynności takich jak dla przykładu malowanie się, czy nawet zwykłe pływanie i zabawa na basenie. To jednak nie koniec, gdyż stosując soczewki Bausch & Lomb mamy przekonanie, iż jedząc coś gorącego albo pochylając się nad wrzącą herbatą, nie zostaną one zaparowane. Każdy noszący kiedyś okulary w lecie zna problem wyboru między wymarzonymi okularami przeciwsłonecznymi, a zdolnością dokładnego widzenia.

Z soczewkami nie będziemy mieć styczności z takim kłopotem, ponieważ niezależnie od tego, czy wybierzemy BioTrue ONEday 90, czy też BioTrue ONEday zdobędziemy dostęp do cudownego i stylowego świata okularów przeciwsłonecznych.

Gdy szukasz dokładnych danych, nie wahaj się, tylko sprawdź pod adresem. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

Jedną z pozostałych technik mogących za kilkadziesiąt lat zastąpić okulary jest, bezsprzecznie operacja laserowa. Daje ona możliwość absolutnego pozbycia się wady zmysłu wzroku, jednak związana ona jest z paroma ewentualnymi komplikacjami, więc najczęściej jest stosowana przy większych wadach, uniemożliwiających normalne życie.

Dzisiaj te wszystkie nowe metody zdają się nam bardzo odrealnione i całkowicie niemożliwe jest, że mogłyby wyprzeć tradycyjne okulary korekcyjne. Jednak, jeżeli wrócilibyśmy w czasie powiedzmy dwieście lat i ogłosili tamtemu społeczeństwu, że w przyszłości wszyscy będą posiadali dostęp do dwóch progresywnych soczewek jednodniowych (więcej o nich tutaj) pozwalających każdemu na pełną przejrzystość widzenia, okrzyczano by nas szaleńcami. Być może za parędziesiąt lat wada zmysłu wzroku nie będzie już więc w ogóle problemem.
Czy normalne okulary korekcyjne zostaną za jakiś czas całkowicie zapomniane? Alternatywne sposoby poprawiania zmysłu wzroku
Tagi: