Chemia w niekorzystny sposób wpływają na nasz organizm, dlatego watro minimalizować jej wpływ. Jest ona ukryta w posiłkach oraz kosmetykach. Powiększa się grono osób, które zamierzenie pozbywają się chemii z substancji, które dostarczają do swojego ciała. Słowo naturalne stało się bardzo na czasie. Nie zawsze jednak, że napis na etykiecie zapewniający naturalny skład. Najbardziej naturalny skład mają kosmetyki eko i bio, jednak cechuje je krótki czas przydatności do zużycia.

kosmetyki naturalne

Źródło: pixabay.com

W dalszej kolejności plasują się kosmetyki organiczne, a następnie naturalne. Jeżeli wybieramy produkty posiadające stosowne certyfikaty mamy pewność, że nie ma w nich składników genetycznie modyfikowanych, nie były testowane na zwierzętach, a sam proces władania w opakowania z tektury był prowadzony w duchu ekologii. Kosmetyki naturalne są bogate w składniki odżywcze, które dobrze wpływają na naszą skórę. Zawarte w nich ekstrakty roślinne, minerały oraz olejki nie tylko pielęgnuje, ale w tym samym czasie zapewniają bezpieczeństwo dla alergików. Dodatkowo przyśpieszają odbudowę skóry i są dobre dla osób bez względu na wiek. Kosmetyki naturalne można kupić w wielu punktach sprzedaży – Śmiało można skorzystać z sklepów internetowych, warto sprawdzać etykiety. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kosmetyki naturalne kraków, bądź inne miasto, aby otrzymać bardzo wiele użytecznych wyników. Wyrazem troski o swoje ciało jest także kupowanie zdrowej żywności. Obecnie żywność zawiera chemiczne konserwanty, barwniki i polepszacze smaku. Stawiając żywność ekologiczną możemy mieć pewność, że dostarczamy do naszego organizmu wyłącznie dobre składniki. Każdy produkt ekologiczny ma swoją metryczkę, która pozwala zidentyfikować czas i miejsce pochodzenia. Daje to zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa. W przypadku produktów ekologicznych, w szczególności rolnictwa ekologicznego, do upraw powracają rzadkie odmiany warzyw, owoców i zbóż. Wymienione warzywa zawierają w sobie dużo więcej suchej masy, a mniej wody.

zdrowa żywność

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Z tego też powodu znacznie łatwiej można je przechowywać, w przeciwieństwie do warzyw konwencjonalnych. Ekologiczny metody uprawy i hodowli mają na celu wytwarzania żywności, przy jednoczesnej trosce o stan środowiska naturalnego. Bardzo mocno ograniczone jest używanie nawozów i pestycydów. Aby w nazwie produkty zawarte było określenie “ekologiczny” lub “bio” – co najmniej 99% składników musi pochodzić od hodowli ekologicznych. Certyfikaty nie gwarantują jednak, że produkt jest niskokaloryczny. Niektóre z nich więcej tłuszczu lub soli, niż produkty tradycyjne. Podobnie jak w przypadku kosmetyków naturalnych bardzo dużo jest można kupić w sklepach internetowych, na mapie obecnych jest także bardzo dużo sklepów tradycyjnych. Wystarczy wpisać dowolne miasto, na przykład, sklep zdrowa żywność kraków, aby otrzymać: .

Dlaczego warto sięgać po produkty naturalne?
Tagi: