Technologia pasz jest specyficznym procesem, do którego stosowane są fachowe, najlepszej jakości sprzęty. Za ich sprawą możemy tworzyć produkty, jktóre stanowią całościowe systemy żywieniowe dla drobiu, bydła czy trzody chlewnej. Tak wytwarzane pasze są cenione i wybierane przez wiele osób.

maszyna rolnicza

Źródło: pixabay
Technologia pasz ma miejsce, kiedy spełnione są wszystkie najbardziej istotne normy jakości, do jakich wykorzystuje się tylko najlepszy sprzęt.

Jeśli masz zamiar dowiedzieć się dużo na ten temat, to wejdź na naszą nową stronę oraz dowiedz się (https://www.arapneumatik.pl/p-93-naped-liniowy-silownik-elektryczny-z-paskiem-paskowy-z-karetka-osp-e-bhd-hoerbiger-parker-origa) czegoś nowego o tym poście.

Na początku wybiera się próbki do badań, ażeby materiał odzwierciedlał cały przekrój partii, czyli od powierzchni do dna naczepy samochodu. Później wykonuje się fachowe badania w dziedzinie białka ogólnego, jak również pozostałych właściwości – wilgotności, włókna czy tłuszczu.

Oczywiście sprawdzana również jest obecność pałeczek Salmonelli. Jeśli wyniki testów potwierdzą odpowiednio zadowalającą jakość surowca, to tego rodzaju partia kierowana jest do magazynu, gdzie odnajdziemy najlepsze wyposażenie, dzięki któremu możemy ocenić temperaturę oraz system wentylacji. Warunki składowania umożliwiają utrzymanie wysokiej jakości surowców oraz ochraniają przed tworzeniem się szkodliwych mikroorganizmów.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis pillow plates production, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

W trakcie etapu produkcji stosuje się precyzyjne wagi a także urządzenia dozujące, jakie są wyposażone w kilkadziesiąt komór. W dalszej kolejności rozdrabniamy surowiec. Najlepsze są do tego specjalistyczne rozdrabniacze , takiego typu jak młynki bijakowe o płynnej uregulowanej prędkości mielenia a także podwójny mlewnik walcowy. Dzięki temu można uzyskać surowce o idealnym stopniu rozdrobnienia, które mieszamy w sterowanym komputerowo mieszalniku walcowym o wysokiej homogenności.

W kolejnym etapie produkcji część pasz poddawana jest zabiegowi granulacji. To granulowanie pasz jest konieczne w pełnym procesie produkcji, kolejne pasze koniecznie zaś poddawane są higienizacji. Ona polega na obróbce termicznej w zamkniętym produkcyjnym cyklu. Pasza jest wystawiana na wpływ najwyższych temperatur, dzięki temu można osiągnąć mieszkankę o takich samych wartościach odżywczych. Pełny proces zakończy się uzupełnieniem składników, które niedobrze znoszą wpływ bardzo wysokich temperatur. Tego rodzaju proces powtarzany regularnie zapewnia, że każdy produkt jest najlepszej jakości, wiemy więc czego oczekiwać.
Na czym polega proces technologii pasz? W jaki sposób pasze są przygotowane, żeby spełniały swoje przeznaczenie? Jak prezentuje się całkowity proces?
Tagi: