Własna firma to spore wyzwanie. Sporo osób pewnie pomyśli od razu o problemach ze znalezieniem gotówki, natomiast to tylko jedna sprawa. Drugim wyzwaniem jest duża ilość decyzji, które trzeba podejmować co dzień.

Nawet przy wybieraniu odpowiedniego sprzętu trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw by dokonać właściwego wyboru. Tak jest choćby przy wybieraniu wózka widłowego. Jaki wybrać? Na co zwracać uwagę?

Profesjonalny wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze zastanówmy się czy interesują nas nowe czy używane wózki widłowe. Dla części osób może się taka decyzja wydawać prosta jednak tak naprawdę lepiej to dokładnie przemyśleć. Sporo zależy od kwoty, którą możemy wydać natomiast to nie wszystko. Może bowiem być tak, iż w tej samej kwocie kupimy znanej firmy używany wózek, ale też nowy z niższej półki. Trzeba sprawdzić jak wygląda kwestia gwarancji, ponieważ możemy się niemile zdziwić kiedy dowiemy się jaka jest cena naprawy takiego używanego gdy gwarancja już nie obowiązuje. Z drugiej strony nowy sprzęt gorszej jakości może nie spełniać wszystkich oczekiwań i być mniej wydajny.

Warto zastanowić się czy wybrać wózek elektryczny, a może taki z dieslem lub LPG. Należy wziąć pod uwagę to w jakim miejscu będzie używany taki pojazd.

Jeśli masz ochotę poznać dane na omawiany wątek, to odsyłam do linka gdzie odnajdziesz mnóstwo interesujących informacji, które dokładnie omawiają zagadnienie.

W zamkniętych pomieszczeniach, takich jak hale i magazyny trzeba korzystać z wózka elektrycznego gdyż nie wytwarza on spalin, a co za tym idzie nie stwarza zagrożenia dla zatrudnionych pracowników w takich miejscach. Natomiast diesel używany jest w przestrzeniach otwartych w związku z tym, że emituje on trujące spaliny. Dobrym kompromisem może być sprzęt z instalacją LPG z tego powodu, iż może być używany zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na świeżym powietrzu. Dlatego należy przemyśleć do jakich prac taki sprzęt jest nam najbardziej potrzebny. JeśliJeżeli chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź http://www.skupwozkow.com.pl.

Następna istotna kwestia to udźwig. Ten parametr jest bardzo ważny bo z reguły zależy nam ażeby wózek widłowy był w stanie podnieść jak największą ilość rzeczy. Jednak należy pamiętać, że to co podaje nam producent to zazwyczaj udźwig, jaki ma sprzęt w określonych okolicznościach, z danym środkiem ciężkości jak i zasięgiem wysokości nie większym niż trzy metry. Tak naprawdę jednak kiedy parametry ulegają zmianie to i sam udźwig się zmniejsza. Dlatego należy sprawdzić jak wygląda wykres spadku tego udźwigu przy zmianie danych parametrów. Warto zwrócić na to uwagę.

Czy wybranie wózka widłowego to prosta rzecz? Na co zwracać uwagę? Lepszy będzie z drugiej ręki czy nowy?
Tagi: