Stosunkowo na rynku zaistniał doskonały produkt, wyglądem przypominający wodę. Jest bezbarwny i trwały, nietoksyczny i pozbawiony zapachu. Jakość płynu AdBlue jest dokładnie kontrolowana pod kątem zgodności z wszystkimi normami.

adblue

Autor: Duurzaam Bedrijfsleven
Źródło: http://www.flickr.com
Płyn AdBlue jest roztworem w destylowanej wodzie. Stężenie roztworu jest uwarunkowane koniecznością dostosowania wartości mikstury do temperatury krzepnięcia.

Uzyskanie następnych wiadomości na rozpatrywany tutaj temat jest dla Ciebie kwestią nie cierpiącą zwłoki? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten link i tam zdobądź więcej info (http://www.securityservice.pl/pl/ochrona-lowicz/).

Produkt będący czynnym składnikiem AdBlue – czyli mocznik – bierze się z natury. Mocznik jest białym, krystalicznym proszkiem, także będący naturalnie w naszej przyrodzie. Jest to trwała i nietoksyczna substancja, jakiej ani przechowywanie, ani transport AdBlue nie jest obwarowany żadnymi ograniczeniami- zobacz więcej.

AdBlue w bardzo niskich temperaturach przechowywany jest w ogrzewanych pojemnikach składowych. Złącza (okazje na złącza pneumatyczne skręcanearapneumatik.pl) są także podgrzewane, co powoduje sprawność całego układu, więc na przykład niska temperatura nie ma niekorzystnego wpływu na rozruch. System AdBlue stanowi część układu oczyszczania spalin. Jedyną konsekwencją zamarznięcia płynu jest czasowe, niecałkowite oczyszczanie spalin do momentu osiągnięcia przez silnik i wydech właściwej temperatury pracy.

Przechowywanie AdBlue to bardzo ważna sprawa, bowiem decydując się na zbiornik do magazynowania i dystrybucji AdBlue należy mieć pewność, że jest on dedykowany specjalnie do AdBlue, czy także jest to normalny zbiornik do transportowania cieczy, na który nie warto się raczej decydować. Właściwe przechowywanie AdBlue daje pewność jego dobrego działania. Można kupić zbiorniki na płyn AdBlue o różnych litrażach: od trzydziestu do 120 l. Pojemniki są zrobione z aluminium lub plastiku.

Transport AdBlue to ważny aspekt, ponieważ płyn ten jest produkowany przez duże fabryki chemiczne i przez pomniejszych producentów będących w stanie spełnić pewne parametry jakościowe, ale zatankować go można również na większych stacjach paliw- kingspan. W tym łańcuchu dystrybucyjnym preparatu, rozpoczynając od producenta poprzez dystrybutora i przewoźnika, a skończywszy na odbiorcy końcowym, kluczowe jest zapewnienie stałej jakości i sterylnej wręcz czystości płynu, gdyż ewentualne zanieczyszczenia mogą powodować uszkodzenie układów w samochodzie.
Korzystne rozwiązania w przemyśle ciężarowym. Pewny i komfortowy w używaniu AdBlue.
Tagi: