Popularnym urządzeniem chwytnym jest podciśnieniowe zawiesie. Zawiesie tego rodzaju może być montowane na haku dowolnego dźwigu. Na zawiesiu znajduje się wytwornica podciśnienia, która jest zasilana pradem, co powoduje, że koszt wytworzonej w ten sposób próżni jest niższy niż w przypadku pomp zasilanych pneumatycznie.

Elektromechanika zobacz tu) gładko tutaj pokonuje pneumatykę i pozwala na spore oszczędności. Urządzenie to stosuje się przy transporcie bliskim różnego rodzaju blach, wypalarkach plazmowych czy laserowych lub waterjetach podczas gięcia, cięcia wypalania czy znakowania.

arapneumatik, siłowniki

Zaletą tego urządzenia jest to, że może ono chwytać blachy różnego rodzaju. Mogą być one zarówno suche, jak i naolejone, wykonane z różnego materiału, cienkie lub profilowane. Ładunek na zawiesiu można mocować i odmocować w sposób łatwy i szybki, co sprawia, że łatwo obsłuży je jedna osoba. Przyczynia się to do znacznej obniżki kosztów transportu bliskiego, a także wzrost bezpieczeństwa produktu w czasie transportu.

Innym rodzajem produktów wytwarzanych przez tak cenionych producentów, jak Parker Hannifin, jest pneumatyka () ze stali nierdzewnej. Są to rozmaite siłowniki dedykowane dpneumatyka > pneumatyka katowiceokreślonych gałęziapneumatyka – zalecamy tą stronę -łu, często w trudnych warunkach, stacje przygotowania powietrza, amortyzatory przemysłowe czy sprężyny gazowe. Siłowniki hydrauliczne stosowane sa choćby w takich urządzeniach, jak przepustnice, używane do spustu wagi cementu i umiejscawiane w silosach. Warunki, w jakich przypada pracować tym urządzeniom, są często ekstremalne i wymagają najwyższej jakości wykonania.

Odmienną grupą produktów są siłowniki hydrauliczne stosowane w dużej mierze w motoryzacji, przez producentów nadwozi i naczep. Producentów i dystrybutorów różnego rodzaju siłowników, dedykowanych do rozmaitych celów, jest na terenie kraju bardzo wielu.

Źródło:
Pneumatyka czyli po co inwestować w nowoczesne rozwiązania