Przygarnięcie kota to wiążąca decyzja, która wymaga od nas dobrego przygotowania. Istnieją bowiem akcesoria, bez których mały kotek nie będzie mógł normalnie funkcjonować. W co należy zainwestować, spodziewając się przybycia kociaka?

Podstawową rzeczą jest komfortowe legowisko. Kot powinien posiadać osobne miejsce do spania – w przeciwnym razie będzie próbował wchodzić na nasze łóżko i na pozostałe meble, przy okazji niszcząc je pazurami. Dobrze jest też od małego przyzwyczajać kota do tego, aby spał w swoim legowisku – najważniejsze w tej sytuacji jest pozostawanie konsekwentnym. Następną ważną kwestią jest kuweta i dobrze dopasowany żwirek.

kot w kuwecie

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej optymalny żwirek to taki, który nie tylko szybko się zbryla, lecz również niweluje nieprzyjemne zapachy. Cechy takie oferuje np. betonitowy żwirek Bazyl. Betonitowe żwirki są ostatnio najchętniej kupowane, gdyż łatwo je zachować w czystości i są dość wydajne. Pomimo swojej drobnej struktury żwirek Bazyl nie pyli się, co jest korzystne w przypadku osób uczulonych na kurz. Powinniśmy również zadbać o funkcjonalne akcesoria do pielęgnacji sierści zwierzaka. Wygodna szczotka albo furminator dla kota stanowi rzecz bazową.

Bez tego musimy liczyć się z tym, że wypadająca sierść kota będzie się osadzać na podłogach i dywanach, co może być niełatwe do usunięcia. Najkorzystniejszą możliwością jest furminator dla kota, który nie tylko czesze sierść jak szczotka, lecz także usuwa martwe włosy i skraca pozostałe.

kot

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowe czesanie sierści kota furminatorem sprawi, że stanie się ona zdrowa i będzie rzadziej wypadać. Dobrze jest również nabyć różnego rodzaju drapaki i zabawki dla kota – sprawi to, że zwierzak będzie miał zajęcie i nie będzie ostrzył pazurków na naszych meblach.

Czy w kontekście opisywanego w tym artykule zagadnienia otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeśli nie, to podobne porady zobacz pod adresem (http://www.mikolaje.pl/firma/onas.html), który jest tutaj.

Odpowiedniej wielkości miseczki również stanowią istotną kwestię. Najlepiej jest kupić ceramiczne miseczki, które są wytrzymałe i z powodzeniem posłużą nam przez dłuższy czas .

Mały kociak potrzebuje sporo przedmiotów, aby prawidłowo funkcjonować i zdrowo się rozwijać. Jeśli jednak zatroszczymy się o to, by nic mu nie zabrakło, możemy mieć pewność, że będzie szczęśliwy i zrewanżuje nam się dużą dawką kociej miłości.

Kompletujemy wyprawkę dla kociaka, czyli jak trzeba się przygotować na przybycie zwierzaka
Tagi: