Przygarnięcie kota to wiążąca decyzja, która wymaga od nas dobrego przygotowania. Istnieją bowiem akcesoria, bez których mały kotek nie będzie mógł normalnie funkcjonować. W co należy zainwestować, spodziewając się przybycia kociaka?

Podstawową rzeczą jest komfortowe legowisko. Kot powinien posiadać osobne miejsce do spania – w przeciwnym razie będzie próbował wchodzić na nasze łóżko i na pozostałe meble, przy okazji niszcząc je pazurami. Dobrze jest też od małego przyzwyczajać kota do tego, aby spał w swoim legowisku – najważniejsze w tej sytuacji jest pozostawanie konsekwentnym. Następną ważną kwestią jest kuweta i dobrze dopasowany żwirek.

kot w kuwecie

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej optymalny żwirek to taki, który nie tylko szybko się zbryla, lecz również niweluje nieprzyjemne zapachy. Cechy takie oferuje np. betonitowy żwirek Bazyl.

Poszukujesz może następnych pomysłów związanych z poruszanym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w tej treści.

Betonitowe żwirki są ostatnio najchętniej kupowane, gdyż łatwo je zachować w czystości i są dość wydajne. Pomimo swojej drobnej struktury żwirek Bazyl nie pyli się, co jest korzystne w przypadku osób uczulonych na kurz. Powinniśmy również zadbać o funkcjonalne akcesoria do pielęgnacji sierści zwierzaka. Wygodna szczotka albo furminator dla kota stanowi rzecz bazową.

Bez tego musimy liczyć się z tym, że wypadająca sierść kota będzie się osadzać na podłogach i dywanach, co może być niełatwe do usunięcia. Najkorzystniejszą możliwością jest furminator dla kota, który nie tylko czesze sierść jak szczotka, lecz także usuwa martwe włosy i skraca pozostałe.

kot

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowe czesanie sierści kota furminatorem sprawi, że stanie się ona zdrowa i będzie rzadziej wypadać. Dobrze jest również nabyć różnego rodzaju drapaki i zabawki dla kota – sprawi to, że zwierzak będzie miał zajęcie i nie będzie ostrzył pazurków na naszych meblach.

Czy w kontekście opisywanego w tym artykule zagadnienia otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeśli nie, to podobne porady zobacz pod adresem (http://www.mikolaje.pl/firma/onas.html), który jest tutaj.

Odpowiedniej wielkości miseczki również stanowią istotną kwestię. Najlepiej jest kupić ceramiczne miseczki, które są wytrzymałe i z powodzeniem posłużą nam przez dłuższy czas .

Mały kociak potrzebuje sporo przedmiotów, aby prawidłowo funkcjonować i zdrowo się rozwijać. Jeśli jednak zatroszczymy się o to, by nic mu nie zabrakło, możemy mieć pewność, że będzie szczęśliwy i zrewanżuje nam się dużą dawką kociej miłości.

Kompletujemy wyprawkę dla kociaka, czyli jak trzeba się przygotować na przybycie zwierzaka
Tagi: