Osoby, które pragną otworzyć własny interes stają przed ogromnym wyzwaniem. Jednym z najważniejszych aspektów decydujących o powodzeniu tego zamysłu bywa zebranie odpowiednich środków, aby zapoczątkować działalność. Przedsiębiorcy niejednokrotnie usiłują pozyskać pożyczki w bankach oraz od inwestorów, jednak nie bywa to proste.

finanse
Nie tak łatwo dostać pieniądze na start zakładu

Większość przedsiębiorców, którzy dopiero raczkują na arenie biznesu, stara się uzyskać środki na otwarcie działalności w bankach i u inwestorów, co okazuje się niełatwe. Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze odpowiedniej historii kredytowej, ani konkretnych wyników, zatem nie stanowią najlepszych partnerów do negocjacji. Ciężko im przekonać inwestorów posiadających tak potrzebne środki, żeby zapragnęli je zainwestować w tę konkretną działalność.

Finansowanie start up to nie taka prosta kwestia

Młodzi przedsiębiorcy zazwyczaj mają problemy z uzyskaniem pieniędzy na działalność oraz rozwój startupu. Ten typ działalności bywa obarczony większym ryzykiem, niż bywa w wypadku interesu tradycyjnego.

Jeżeli masz ochotę poznać większą ilość informacji na omawiany temat, kliknij tutaj, to naprawdę świetne omówienie (https://aureus.pl/ubezpieczenie-mienia-ruchomego/) prezentowanego zagadnienia.

W dodatku startupy zazwyczaj potrzebują troszkę większych nakładów pieniężnych niż inne biznesy, bo ich działanie często wspiera się na wykorzystaniu innowacyjnych urządzeń oraz technologii. Pomyślnie przedsiębiorcy, zdecydowani na startup mogą skorzystać z dotacji zaplanowanych przez Unię Europejską. Dowiedz się tutaj:

Programów nie brakuje

Teraz przedsiębiorcy posiadają do swojej dyspozycji różnorakie dotacje na inwestycje (Prometeia Ventures to dobry adres). Potrzeba jedynie dowiedzieć się, o które można się starać. Jedną z wersji wsparcia, które można otrzymać przy uruchamianiu własnej działalności okazuje się pomoc przy wykorzystaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach projektu Jeremie. Następnym programem, który doskonale wspiera innowacyjne firmy, okazuje się projekt Horyzont 2020. W tym przypadku mowa o niesamowicie wysokich dotacjach na projekty badawcze i innowacje, a dotacje przyznaje się na zasadzie konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia pieniężnego zapewniają także pomoc w sprawach administracyjnych czy zawiązaniu pierwszych kontaktów biznesowych. Źródło: .

W sytuacji, kiedy chcesz otworzyć firmę, ale nie masz wystarczających środków, możesz starać się dotację
Tagi: