Od wielu lat, każdemu z Polaków, odprowadzającemu podatek dochodowy, proponowana jest szansa przekazywania małej jego części na działania wybranej fundacji. Można dzięki temu, choćby w niewielkim zakresie wesprzeć istotny dla nas cel. Nawet jeżeli nie posiadamy zbyt dużych dochodów, te pare złotych ze zwrotu może dużo zdziałać, jeśli oczywiście za nami pójdą inne osoby.

W naszym kraju podatki płaci kilkadziesiąt milionów osób, także jest o co walczyć. Lecz czy możemy pieniądze przeznaczyć komukolwiek? Jeśli pragniesz oddać swój 1% podatku lista z organizacjami jest ogólnie dostępna.

pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Aby konkretne stowarzyszenie miało szansę znaleźć się na takiej witrynie, musi zostać sformalizowane właściwie, bowiem trzeba ubiegać się o własny numer KRS. Nierzadko nie jest to za bardzo łatwa sprawa, należy wypełnić pełno papierów oraz na długo przed terminem rozliczeń zgłosić się do programu. Z tego powodu jeśli pragniesz, aby twoje ulubione stowarzyszenie otrzymało twój 1% podatku lista pokaże ci, czy masz szansę to zrobić. Jeżeli nie znasz konkretnej organizacji, należy po prostu zobaczyć ich wykaz na stronie KRS. Znajdziemy tam wszelkiego typu inicjatywy, sporo z nich dotyczy pomocy dzieciom chorym, w szpitalach. Lecz z roku na rok rośnie również liczba ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny – one też odszukają dla siebie odpowiednią instytucje.

A co jeśli sam masz niezdrowe dziecko i pragnąłbyś, aby ktoś wsparł jego leczenie? Nie potrzebujesz wcale zakładać odpowiedniej fundacji! Wystarczy wejść na stronie KRS w zakładkę 1% podatku lista i poszukać fundacji, która zajmuje się dziećmi. Następnie trzeba zgłosić się do niej, z prośba o wsparcie.

Nasze kolejne teksty są tak samo pociągające, jak ten. Zatem kliknij w łącze tutaj (https://gjmachinery.pl/) i przeglądaj skrupulatne informacje. Namawiamy!

Jeśli zgodzą się tobie dopomóc, możesz utworzyć swoją stronę na popularnym portalu społecznościowym, promującą wsparcie dla twojego dziecka. Numer KRS podajesz wspierającej cię fundacji, z pewnym zastrzeżeniem. Otóż przy wypełnianiu deklaracji PIT, w rubryce 1 %, po dodaniu numeru stowarzyszenia, możesz ręcznie wpisać konkretny cel, na który chcesz przeznaczyć pieniądze. Tam właśnie osoby będą mogły wpisywać imię i nazwisko twego dziecka (1% podatku lista).

Przekazywanie części swoich dochodów na różnego rodzaju organizacje, jest niezwykle dobre. Zwłaszcza, jeśli są to środki, które musisz oddać – dlatego należy dobrze zastanowić się, na jaki cel oddać swoje pieniądze. Mało tego, jeśli sam jesteś potrzebujący, możesz także zostać w ten sposób wsparty, musisz tylko zgłosić się do organizacji o konkretnym profilu.
Przekaż 1% podatku na dowolny wyższy cel
Tagi: