Od wielu lat, każdemu z Polaków, odprowadzającemu podatek dochodowy, proponowana jest szansa przekazywania małej jego części na działania wybranej fundacji. Można dzięki temu, choćby w niewielkim zakresie wesprzeć istotny dla nas cel. Nawet jeżeli nie posiadamy zbyt dużych dochodów, te pare złotych ze zwrotu może dużo zdziałać, jeśli oczywiście za nami pójdą inne osoby.

W naszym kraju podatki płaci kilkadziesiąt milionów osób, także jest o co walczyć. Lecz czy możemy pieniądze przeznaczyć komukolwiek? Jeśli pragniesz oddać swój 1% podatku lista z organizacjami jest ogólnie dostępna.

pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Aby konkretne stowarzyszenie miało szansę znaleźć się na takiej witrynie, musi zostać sformalizowane właściwie, bowiem trzeba ubiegać się o własny numer KRS.

To nie końcówka ciekawych artykułów. Masz ochotę na kolejne? Zatem przypinam tu mój odsyłacz do świeżej strony. Czytaj bez limitów.

Nierzadko nie jest to za bardzo łatwa sprawa, należy wypełnić pełno papierów oraz na długo przed terminem rozliczeń zgłosić się do programu. Z tego powodu jeśli pragniesz, aby twoje ulubione stowarzyszenie otrzymało twój 1% podatku lista pokaże ci, czy masz szansę to zrobić. Jeżeli nie znasz konkretnej organizacji, należy po prostu zobaczyć ich wykaz na stronie KRS. Znajdziemy tam wszelkiego typu inicjatywy, sporo z nich dotyczy pomocy dzieciom chorym, w szpitalach. Lecz z roku na rok rośnie również liczba ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny – one też odszukają dla siebie odpowiednią instytucje.

A co jeśli sam masz niezdrowe dziecko i pragnąłbyś, aby ktoś wsparł jego leczenie? Nie potrzebujesz wcale zakładać odpowiedniej fundacji! Wystarczy wejść na stronie KRS w zakładkę 1% podatku lista i poszukać fundacji, która zajmuje się dziećmi. Następnie trzeba zgłosić się do niej, z prośba o wsparcie. Jeśli zgodzą się tobie dopomóc, możesz utworzyć swoją stronę na popularnym portalu społecznościowym, promującą wsparcie dla twojego dziecka. Numer KRS podajesz wspierającej cię fundacji, z pewnym zastrzeżeniem. Otóż przy wypełnianiu deklaracji PIT, w rubryce 1 %, po dodaniu numeru stowarzyszenia, możesz ręcznie wpisać konkretny cel, na który chcesz przeznaczyć pieniądze. Tam właśnie osoby będą mogły wpisywać imię i nazwisko twego dziecka (1% podatku lista).

Zaintrygowały Cię treści stworzone w naszym poście? Odczuwasz jednakże niedosyt? Więc zapraszamy do nowej witryny – naciśnij tu malowanie proszkowe wrocław i wejdź tam.

Przekazywanie części swoich dochodów na różnego rodzaju organizacje, jest niezwykle dobre. Zwłaszcza, jeśli są to środki, które musisz oddać – dlatego należy dobrze zastanowić się, na jaki cel oddać swoje pieniądze. Mało tego, jeśli sam jesteś potrzebujący, możesz także zostać w ten sposób wsparty, musisz tylko zgłosić się do organizacji o konkretnym profilu.
Przekaż 1% podatku na dowolny wyższy cel
Tagi: