Gdyby każdy wyrzucał odpadki byle gdzie, to świat wokół nas nie wyglądałby najlepiej. Na szczęście tak nie jest, i większość ludzi będzie postępować ze śmieciami tak jak się powinno, to znaczy wyrzucając do koszy. Oczywiście zdarzają się osoby, jakie z powodu jakiś dziwnych oszczędności wywożą śmieci do lasu, lecz złapane na tym zdarzeniu ponoszą dotkliwą karę. W przypadku mieszkania w bloku wielorodzinnym sytuacja nie będzie jakaś trudna.

śmieciarka
Opłata za wywóz śmieci legnica doliczana jest po prostu do opłat czynszowych, i najczęściej będzie wynosić maksymalnie kilkadziesiąt złotych miesięcznie – Eko Solar. Jeżeli prowadzona będzie segregacja, to opłat będzie mniej, jeżeli nie, to będzie trzeba – szczegóły w podanym źródle – zapłacić nieco więcej. W śmietnikach przeważnie stoją oddzielne kontenery na odpady organiczne i suche, poza tym z reguły będzie także osobny pojemnik na szkło. Kontenery odbierane są według ustalonego harmonogramu, analogicznie sprawa będzie dotyczyć rozmaitych śmieci o dużych gabarytach, które odbiera się w wybrane dni tygodnia.

worki ze śmieciami

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Trochę inaczej sytuacja wygląda przy jednorodzinnych domach. Jeśli chodzi o nie, to trzeba tu już osobiście zadbać o podpisanie odpowiedniej umowy z firmą, która kompleksowo się zajmie wywózką odpadów. Tu również odbiór ich odbywa się według ustalonego harmonogramu, w konkretne dni trzeba przed bramę swojego domu wystawić kosz, jaki następnie będzie odebrany. Jeśli się w danym dniu nie będzie mogło kosza wystawić, to będzie trzeba czekać na następny przyjazd, niekiedy może to być nieco kłopotliwe. Jeszcze inaczej należy postępować w przypadku przeprowadzania prac remontowych (Eko Solar Sp. z o.o). Przepisy zabraniają wyrzucania pozostałości po nim do zwykłych koszy, z tego też powodu w takich przypadkach niezbędne są odpowiednie kontenery na gruz kruszywo leszno Legnica. Za stosunkowo niewielką opłatą można taki kontener na czas prac zamówić, zostanie on ustawiony w określonym miejscu, a później po skończeniu wszystkiego zabrany. Warto pamiętać o takim rozwiązaniu, bo pozbywanie się gruzu do śmieci może się skończyć pokaźnymi karami finansowymi.
Jak obecnie zorganizowana jest gospodarka odpadami, jak najwygodniej można pozbywać się śmieci z mieszkania.
Tagi: