Żaden duży magazyn nie da sobie rady bez odpowiedniego wyposażenia, a jednym z najważniejszych są wózki widłowe. Wykorzystuje się je głównie do przewożenia towarów, zarówno na paletach jak i niezależnych, ale bardzo często używaną ich funkcjonalnością jest także możliwość podnoszenia ciężkich przedmiotów nawet na wysokość kilku metrów.

Elektroniczny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu można w efektywny sposób wykorzystać całą przestrzeń magazynową, układać palety aż po sam dach będąc pewnym, że da się je tam ułożyć a później zdjąć.

Zainteresował Cię ten wpis? Niezwykle nam miło. Po kluczowe informacje (http://www.vincent.pl/) wejdź do kolejnego linku – tam przygotowaliśmy rzetelne wiadomości.

Wózki widłowe występują w wielu różnych odmianach i wersjach, podstawowy podział będzie ze względu na zasilanie. W zamkniętych pomieszczeniach przeważnie są stosowane wózki na prąd, zasilane są za pomocą akumulatorów, jakie co jakiś czas trzeba podładować.

Z kolei na otwartej przestrzeni chętniej stosuje się wózki spalinowe, zaletą tego typu urządzeń jest to, że nie muszą one robić przerw na podładowanie baterii. Kolejną grupę wózków stanowią modele na gaz, one również są raczej zalecane do pracy poza zamkniętymi pomieszczeniami.Wózki widłowe, jak każdy inny sprzęt, co pewien czas ulegają awarii , wymagają też regularnych serwisów i przeglądów. Kupując wózki do swojej firmy należy dokładnie dowiedzieć się, jak będzie wyglądać kwestia serwisowania i dostępności wszystkich części, bo od tego będzie zależeć sprawne działanie firmy.

wózek widłowy

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Ważny jest czas reagowania na zgłoszoną awarię, sprawność naprawy, no i rzecz jasna poziom cen za usługi. Niektóre serwisy podchodzą profesjonalnie do swojej pracy, na początku dokładnie sprawdzają usterkę i przygotowują wycenę, a na czas naprawy przekazują klientowi wózek zastępczy. Takie podejście powoduje, że firma może spokojnie pracować, bez nerwowego czekania na zakończenie naprawy. Rzecz jasna na zrealizowane prace oraz zamontowane części przyznawana jest pełna gwarancja, co dodatkowo świadczy o najwyższej jakości realizowanych dla klientów usług. Dobrym pomysłem jest zlecenie kompletnego serwisu wózków jednej firmie, wtedy będzie miała ona pełną kontrolę nad sprzętem.

Odwiedź:

Jak ma funkcjonować sprawny serwis do wszystkich modeli wózków widłowych
Tagi: