Jednym z najogromniejszych wyzwań dla nowoczesnego biznesu jest zagwarantowanie jak najwyższej jakości. Dbanie o jakość powinna dzisiaj dotyczyć nie wyłącznie produktu ale wszystkich przebiegów w firmie.

trenerów (zobacz link) jednak to duże wyzwanie organizacyjne – należy odszukać miejsce na szkolenia. Objęci szkoleniem pracobiorcy powinni swe obowiązki w taki sposób zaaranżować, by nie ucierpiała normalna praca.

firma - pejzaż

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście współczesna technologia w znacznym stopniu ułatwia sprawę. Na przykład obowiązkowe szkolenia BHP przez internet to praktyczna metoda na zapewnienie pracobiorcom odpowiedniej wiedzy. Tak jak w przypadku każdej nowości można mieć wątpliwości co do efektywności zdalnej formy instruowania – dobra strona. Od razu możemy odpowiedzieć twierdząco chociaż korzystając z tejże formy edukacji niezbędna jest pewna zmiana w podejściu. Ogromna samodzielność ucznia będzie konieczna. W przeciwieństwie do schematycznej odmiany nauki nie ma tu cielesnej obecności nauczyciela który poprawi, podpowie, wejdzie w jakiekolwiek interakcję. Uczeń jest tutaj w pewnym sensie samotny, zdany na swoje siły. Naturalnie w przypadku osób dorosłych ma owa wada mniejsze znaczenie. Atutem tego rodzaju nauczania, zwłaszcza w przypadku kursów specjalistycznych, tj. trenerze (zobacz idź tutaj) BHP przez internet pozwalają zastosować nowoczesne techniki komputerowe jakie w łatwy oraz ciekawy sposób pokazują skomplikowane zagadnienia.

Naturalnie tzw. e-learning nie ogranicza się tylko do szkoleń z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy. Wprowadzając na przykład międzypaństwowe standardy zarządzania jakością w przypadku szkoleń dla menedżerów takowa odmiana nauki jest również kapitalnym wyjściem. Możemy bowiem się uczyć za pomocą niewielkiego komputera gdziekolwiek byś w danej chwili się znajdował. Wystarczy praktycznie powszechny obecnie dostęp do internetu.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Zdalne szkolenia dla menedżerów mogą oczywiście tyczyć się przeróżnego rodzaju zagadnień, mogą być to kursy przygotowujące nowego profesjonalistę do piastowania swoich obowiązków – przydają się u nas szkolenia dla menedżerów. Internetowe szkolenia dla menedżerów nie ustępują jeżeli chodzi o jakość ich stacjonarnym odpowiednikom.

Dzisiejsze sposoby nauczania w firmie
Tagi: