W dzisiejszych czasach w Polsce, pełno młodych osób spotyka się z problemem odszukania zatrudnienia. Posada, która jest dostępna dla nich, jest nierzadko mocno poniżej ich zdolności, oraz słabo opłacalna. Z tego powodu coraz więcej osób, mających ciekawy koncept na firmę, decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Jest to o tyle interesująca opcja, że jesteśmy sami sobie szefami, nikt nami nie kieruje, sami podejmujemy wszystkie decyzje. Jednak co począć jeżeli nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy na taką inwestycję?

wyobrażenie - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, musimy zastanowić się, jaką działalność pragniemy założyć. Gdyż aby uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy , musimy sporządzić wiarygodny biznesplan. Mamy pełno możliwości, lecz najsłuszniej znaleźć jakąś niszę, lub po prostu trudnić się tym, na czym znamy się najbardziej. Przez kilka lat pracowałeś w gastronomii? Może założysz własnego food trucka? Lub nieduży lokal z przekąskami na szybko? A może, jeśli masz możliwość taniego wydzierżawienia powierzchni, jakaś nastrojowa kawiarnia, w której także serwowane będą obiady? Możliwości jest rzeczywiście pełno. Jednak aby na pewno dostać dofinansowanie na rozwój firmy, warto przed sporządzeniem biznesplanu, przez okres paru miesięcy być zarejestrowanym jako bezrobotny.

firma - akt

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko urząd zatrudnienia może nam przyjść z pomocą, możliwe jest także pozyskiwanie funduszy unijnych – . Lecz w tym przypadku nie każda inicjatywa zyska przychylność brukselskich biurokratów. Otóż żeby otrzymać pieniądze z tego miejsca, musimy trudnić się jakąś dziedziną proekologiczną.. W tym wypadku niestety należy znać już się na zagadnieniu. Ale jeśli na przykład pragniesz otworzyć działalność artystyczną, w której każdy z budulców będzie pochodził z recyklingu, twoje notowania rosną. Dodatkowo możesz także zacząć pozyskiwanie funduszy unijnych w sytuacji, kiedy nie tyle otwierasz własne przedsiębiorstwo, ale na przykład wznosisz dom. Bowiem użycie w nim materiałów ekologicznych, jak na przykład lampy solarne, albo kanalizacja z deszczówki, zwraca nam się niemal w stu procentach.

Istnieje Sporo instytucji,w których można znaleźć pomoc materialną na swoją firmę.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz witrynę (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/jak-rozliczyc-pit-37-krok-po-kroku/), która także prezentuje pokrewne treści. One zapewne również Cię zaintrygują.

Banki to pierwsza z nich – lecz do nich środki muszą powrócić, i to z prowizją. Można również, po przedłożeniu biznesplanu, ubiegać się o zapomogę z urzędu pracy. Albo, w przypadku ekologicznej działalności, z Unii Europejskiej.

Jak pozyskać dofinansowanie dla swojej firmy?
Tagi: