NewConnect jest rynkiem akcji, który jest dosyć alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Umożliwia finansowanie wydatków firmom dopiero co powstającym jak również firmom innowacyjnym działających już jakiś czas. Najczęstsze sektory na tym rynku to najnowsze technologie w IT, mediach elektronicznych jak i alternatywnych źródłach energii. Jak dostać się na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect wiąże się z paroma rzeczami, które trzeba wykonać. Najpierw trzeba przygotować dobrze biznesplan. Pokazać w nim dobre strony spółki, rozliczyć różne wydatki wiążące się z potrzebnym na różne przedsięwzięcia kapitałem. Z dokładnie przedstawionym biznesplanem można bez kompleksów brać udział w rozmowach dotyczących możliwego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej:

Warto korzystać ze wsparcia osób albo instytucji, które są w stanie dać nam dobre rady, jeżeli chodzi o przygotowania do debiutu. Oprócz tego pomogą też często przez jakiś czas od wejścia w świat giełdy. Tego typu nieocenioną pomocą jest na pewno autoryzowany doradca (zobacz leasing wrocław) NewConnect. Warto przejrzeć jak wyglądają oferty różnego rodzaju doradców. Jest ich w tej chwili na rynku około setka. Dlatego nie decydujmy się na pochopnie doradcy – Takim doradcą są często kancelarie, instytucje finansowe albo doradcy finansowi. Trzeba wiedzieć, że taki autoryzowany doradca NewConnect nie za każdym razem może podjąć współpracę z naszą firmą. Musi być przekonany co do naszego pomysłu na biznes. Następnie musimy zdecydować czy oferta firmy będzie prywatna czy publiczna. Ta pierwsza kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, do tego w tym wypadku procedura jest z pewnością bardziej prosta.

Warto pomyśleć nad współpracą z agencją PR. Pomogą nam oni rozreklamować nasz pomysł w świecie mediów, jak też w gronie potencjalnych osób zainteresowanych inwestycją. Przygotować należy też parę dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o przykładowo dokument dopuszczeniowy, jak też sporej objętości prospekt emisyjny. Należy też miedzy innymi wiedzieć o tym, że nasza firma powinna być spółką akcyjną, jeżeli takową nie jest to należy ją przekształcić. Następnie trzeba podpisać kontrakt z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Będzie on dbał o płynność podczas obrotu akcjami naszej firmy. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych trzeba wystąpić o rejestracje akcji, a do GPW złożyć wniosek o wprowadzenie akcji firmy na rynek. Nadszedł czas na zadebiutowanie na giełdzie. To jednak dopiero początek drogi. Musimy odnaleźć się w tej nowej, dość odmiennej rzeczywistości. Czytaj więcej na .

Czym jest NewConnect? W jaki sposób wejść na taki rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?
Tagi: