Mnóstwo firm zajmuje się całościowym zaopatrzeniem biur, pomieszczeń gospodarczych czy też sklepów regały magazynowe służące do składowania różnorodnego rodzaju wyrobów oraz inne dodatki. Firmy te starają się, aby ich produkty były najwyższej jakości i w akceptowalnych cenach. Do zaoferowania mają również przewóz nabytego produktu do klienta, montaż a też projektowanie zagospodarowania magazynu.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Jednym z takich artykułów są regały (super regały paletowe-> olejnik.pl/regaly-stacjonarne/) magazynowe. Sugerowane są one osobą, które pragną w maksymalny sposób zagospodarować pomieszczenie wyznaczone na archiwizację dokumentów. Innymi słowy regały te określane są regałami przesuwnymi. Dzięki nim można w banalny sposób trafić do potrzebnych akt, a ich wartość przechowywania w przeliczeniu na jednostkę magazynowanych akt jest niewielki. Dzięki temu, że regały są osłonięte przez ścianki bardzo ładnie wyglądają i można na nich umieścić szyldy opisujące zawartość magazynowanych akt.

Z kolei dla pomieszczeń gospodarczych, w których towar gromadzony jest na paletach znakomitym rozwiązaniem są regały paletowe. Gwarantują one prosty dostęp do towaru, a dzięki temu, że jedna paleta zajmuje jedno miejsce paletowe można z powodzeniem kontrolować stan pomieszczenia gospodarczego. Jeśli chodzi o gabaryty tych regałów to są one uzależnione od trzech rzeczy: od typu wózków podnośnikowych, towaru oraz od wielkości magazynu. W większości przypadków są to regały ocynkowane bądź malowane proszkowo, ale na prośbę nabywcy mogą być stworzone ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

termoizolacje

Autor: Baumit

Oprócz wcześniej opisanych regałów firmy te w swojej ofercie mają także między innymi rusztowania (zobacz – bautec-lodz.pl) aluminiowe. Dzięki swojej małej wadze możne je wykorzystywać tam gdzie jest ryzyko uszkodzenia podłogi przez duży nacisk. Są one szybkie i banalne w montażu.

Niestety ze względu na znaczna cenę są one nieczęsto nabywane w naszym kraju. Ich koszt na ogół jest dwa razy droższy od rusztowania stalowego ocynkowanego. Niemniej jednak 100 procent rusztowań przejezdnych na rynku to rusztowania aluminiowe, ponieważ na kółkach może być tylko rusztowanie lekkie. Wadą takiego rusztowania jest to, że pozostawione bez nadzoru błyskawicznie znika ze względu na cenę aluminium w skupie złomu.
Regały przemysłowe oraz rusztowania stalowe
Tagi: