Sporo ludzi na pewno ma ten dylemat – jakiego rodzaju dywaniki do samochodu zakupić? Jakie będą lepsze, czy te gumowe, a może z weluru? W tej kwestii rzecz jasna należy zwrócić uwagę na to, jakie są nasze upodobania indywidualne, ale zwracajmy też uwagę na kwestie praktyczności. Które więc lepiej sprawdzą się w naszym przypadku? Decyzja odnośnie nowych dywaników do auta wiąże się nierozerwalnie z pogodą, którą mamy za oknem. Inne dywaniki będą więc na lato, inne zimą. Latem do naszego samochodu nanosimy w większości piasek z podwórka albo chodnika.

gumowe dywaniki samochodowe

O wiele gorzej wygląda to zimą, wtedy właśnie na drogach leżą duże ilości śniegu i błota pośniegowego, co bywa uciążliwe jeśli chodzi o utrzymanie porządku wewnątrz pojazdu. W takim momencie też wybieramy, zależnie od tego jaką posiadamy markę pojazdu, dywaniki gumowe Renault lub Opel. Wśród polskich kierowców istnieje przekonanie, iż to właśnie dywaniki gumowe są łatwiejsze w utrzymaniu, gdyż łatwiej z nich wymyć błoto pośniegowe jak i inne zanieczyszczenia. Tak na prawdę to wszystko jest prawda, tym bardziej jak pomyślimy o takim modelu, jak dywaniki gumowe Peugeot, jednak należy również pamiętać, że podczas podróży błoto będzie cały czas zalegało w takim “korytku” z gumy – sprawdź dywaniki do Peugeota. Dywanik tego rodzaju posiada 3-centymetrowy rant, jaki zapobiega wylaniu się wody na tapicerkę w naszym samochodzie. Natomiast, taka woda, która zalega w gumowym dywaniku, po jakimś czasie zaczyna parować, co jest dużym problemem w pojazdach starszego typu. Czy każdorazowo podczas mrozu chcielibyśmy wychodzić i wylewać taką wodę z dywanika? Z pewnością nie. Trochę w inny sposób taka sytuacja prezentuje się w przypadku dywanika z weluru.

Zajmujący tekst? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo wciągające kwestie poznasz również we wpisie, który jest tutaj.

akcesoria renault

Autor: Elescir
Źródło: http://www.flickr.com

Są one bardziej miękkie od typów z gumy, ale w czasie zimowej aury w mniejszym stopniu praktyczne. Włoskowata budowa powoduje, że woda rozlewa się na całej powierzchni, to sprawia, iż tego typu dywanik szybciej schnie. Mają one także dodatkową zaletę, bo można wybrać dowolny kolor, przykładowo taki, jaki będzie dobrze dobrany pod wewnętrzne obicie auta.

Odwiedź adres tego serwisu (http://www.hydrostop.com.pl/oferta/baterie-lekarskie) – wyjątkowo dla Ciebie stworzyliśmy nowe wiadomości na ten intrygujący temat. Kliknij w podany link – nie pożałujesz!

Najczęściej spotyka się takie w kolorze czarnym i szarym. Tak więc można powiedzieć, iż dywaniki welurowe prezentują się lepiej, lecz te z gumy są praktyczniejsze. Są dostępne do różnych modeli samochodu, również dywaniki gumowe Chrysler.

Jakie dywaniki do swojego samochodu najlepiej zakupić? Lepsze okażą się gumowe czy z weluru? Na jakie rzeczy zwrócić szczególną uwagę?
Tagi: