W niektóre dni człowieka dręczy okropny pech. Nieustannie giną istotne przedmioty, bez których trudno sobie poradzić, takie jak kluczyki do samochodu lub mieszkania. O ile w takiej sytuacji nie masz zapasowej kopii, trzeba zamówić ślusarza, który potrafi rozpracować każdy zamek.

Jeśli chodzi o takie usługi jak ma całą masę firm trudniących się tym fachem.

Aby namierzyć dobrego ślusarza, którzy funkcjonuje 24h, do wyszukiwarki internetowej wklej frazę. Oczywiście jeżeli nie żyjesz w stolicy, możesz wpisać tam inne miejsce. Pamiętaj, żeby wybrać ślusarza, który jest niedaleko. Nie zapominaj, że najprawdopodobniej po otworzeniu drzwi czeka cię ich wymiana.

Jak uchronić się przed takimi nieprzyjemnościami w przyszłości:

– spraw sobie kilka odbitek najbardziej istotnych zestawów kluczy. Jeżeli masz kogoś godnego zaufania, np. przyjaciela, przekaż zestaw na przechowanie. W innym razie możesz schować klucze w jakimś schowku, np. w skarbcu bankowym.

drzwi wejściowe

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

– dodatkową parę kluczy możesz ukryć gdzieś w okolicy lokum. To rozwiązanie jest naturalnie zasadne tylko wtedy, jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym i posiadasz ogródek, w którym możesz z powodzeniem schować klucze. Pamiętaj, że kryjówka powinna cechować się dwiema właściwościami. Po pierwsze, powinna być niełatwa do namierzenia przez innych. Secundo, powinna być łatwa do znalezienia przez Ciebie. Niestety, Bywa, że mózg czasem może płatać koszmarne figle.

– klucze ciągle przechowuj w określonym miejscu, np. w torebce. Regularnie badaj, czy ciągle tam leżą.

– do pakietu kluczy dołącz smycz, dzięki której przytwierdzisz je do szlufki spodni albo kieszeni.

– jeśli czasem spacerujesz w tłocznym miejscach, mocno pilnuj torbę, bo kieszonkowcy umieją być bardzo zwinni. Fachowy złodziej wyjmie Ci klucze i portfel z kieszeni i ucieknie bezkarny.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl
Jak otworzyć drzwi do swojego domu?
Tagi: