Poszukując pracy i analizując oferty, zazwyczaj obserwujemy, że nasz potencjalny kierownik wymaga od nas różnych szkoleń, bądź ukończonych kursów.

Tak jest niekiedy na wysokie stanowiska, ale w dzisiejszych czasach bardzie powszechne jest to dla niższych stanowisk i zawodów.

Wybierając pracę magazyniera najczęściej przyszły szef wysyła pracownika na kurs na wózki widłowe. Obsługa wózka widłowego – więcej pod tym linkiem. Jest to niezbędne szczególnie na magazynach z wysokimi regałami. Na kurs ten można się obecnie zapisywać online lub szukać zróżnicowanych promocji. Nie jest on drogi z tego powodu nawet gdy nie jest potrzebny, chłopaki zgłaszają się na niego mówiąc, że nie wiadomo, co się kiedy w życiu przyda.

Ważny jest też certyfikat kompetencji zawodowych, ponieważ jest to zaleta dla szefa. Jest on potrzebny szczególnie w w transporcie. (Szeroki zakres certyfikowanych kursów zawodowych). Taki kurs przeprowadzają w szczególności przewoźnicy, uprawniający dostać certyfikat zgodności unii celnej (wizytówka:: pokaż szczegóły) transportowania osób i produkty. test końcowy zawiera pytania A,B,C,D oraz zadania. Zwykle uczestnik ma 120 min. na napisanie całego testu. Na kolejną część również ma 120 minut, ponieważ składa się ono z dwóch fragmentów. Warunkiem testu jest otrzymanie 50% dostępnych do uzyskania do otrzymania punktów. Cały kurs trwa około 2 miesięcy lub krócej. Cena takiego szkolenia szacuje na około 1200 zł. warto natomiast szukać informacji na kwestia różnych dopłat do takich kursów, ponieważ jest to duże ułatwienie dla tych, których na nie stać. Takie kursmożna wykonać również online (polecamy rzecznik patentowy online) w wersji skróconej i i jego cena jest mniejsza. Wykonuje się na konkretnej platformie za pomocą oglądania filmików i dodatków szkoleniowych.

przemysł - obrazeczek

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Zdawajmy sobie sprawę, że powinno się rozwijać swoje kompetencje i kluczowe jest, aby wykorzystywać okazje przeprowadzenia takich szkoleń.

Takie rzeczy możemy załączyć sobie do aplikacji rekrutującej i równocześnie mamy pewność, że prościej nam będzie znaleźć pracę. Nie mówiąc już o możliwości, kiedy sami mamy zamiar założyć firmę transportową. Takie kursy są tez wymagane w razie kontroli, podczas jakiegoś wypadku.
Rozwijanie swoich kompetencje, czyli jak właściwie wyszukiwać pracy.
Tagi: