Kiedy dobiega końca sezon zimowy, chodniki i drogi w końcu ukazują się spod śniegu, okazuje się, że dozorców, panie porządkowe, a także najpotężniejsze miejskie firmy zajmujące się oczyszczaniem chodników, czeka konkretna porcja pracy. Wszelkie niechciane pozostałości sugerujące lenistwo właścicieli psów, wszelkie puszki, niewielkie papierki no i olbrzymie połacie piachu i błota, które zostają po spłynięciu nie tak bardzo śnieżnobiałych zasp zgarnianych z ulic i chodników podczas największych opadów – całość czeka na skuteczne potraktowanie przez silną brygadę sprzątającą, o ile ktokolwiek chce, aby miasto prezentowało się wciąż tak, jak pod koniec lata – schludnie, ładnie, godnie.

sprzątanie

Źródło: sxc.hu

I nie tylko w Warszawie, lecz także w każdym większym mieście w kraju w tym momencie rusza ogólna reorganizacja przedsiębiorstw, które parają się oczyszczaniem publicznych obszarów ze wszystkiego, co niepożądane. W miejscowościach takich jak Poznań, Wrocław, Kraków i pozostałych miastach-ikonach naszego państwa pracuje co najmniej jedna wielka firma, jaka na cieplejsze tygodnie zatrudnia dodatkowe kadry, żeby dać sobie radę z napływem kolejnych obowiązków.

Największe firmy sprzątające nie parają się jednak tylko zamiataniem ulic. Do zadań wielkich monopolistów w tej branży może należeć również dbanie o zieleń, pielęgnacja kwiatów na miejskich klombach, koszenie trawy Wrocław i Poznań to miejscowości, w jakich największe firmy sprzątające powstały na przedsiębiorstwach gospodarujących odpadami, więc i to wchodzi w szereg ich obowiązków. Są także o wiele potężniejsze przedsiębiorstwa, które pod jedną nazwą proponują szereg innych czynności: sprzątanie biur, przycinanie gałęzi drzew, odgarnianie śniegu z ulic, a także nie całkiem łączące się z wymienionymi usługi, na przykład ochronę mienia, no i trzeba powiedzieć, że doskonale sprawdza się to we współpracy z niektórymi miejscowościami. Niemniej głównym zadaniem tego typu molochów, szczególnie w zbliżającym się, ciepłym okresie, jest sprzątanie Wrocław, Warszawa, Kraków, różne większe i mniejsze miasta właśnie w tej chwili ruszają całą armią na pojedynek z brudem, który może i na trochę zniknie. Niemniej przedsiębiorstwa, jakie współdziałają z różnymi miastami będą potrzebne zawsze, czy w lecie, czy w zimie, zapotrzebowanie na takie usługi nie zniknie nigdy.

Akcja sprzątania na wiosnę w większych miastach
Tagi: