Wielu właścicieli samochodów marzy w skrytości o tym, aby jeździć sportowymi brykami, z wielkimi silnikami pod maską. Jednak marzenia to jedno, a możliwości to co innego – niestety na te związane z motoryzacją potrzebne są spore pieniądze. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby kupić sportowe auto i potem go utrzymać. Jednak czasem można iść w innym kierunku. W przypadku wielu modeli pokusić się można o zwiększenie ich parametrów, ponieważ ich budowa na to może pozwolić.

Można również za pomocą różnych dodatków i akcesoriów poprawić ogólny wygląd, nadając mu indywidualny, oryginalny charakter. Ten ostatni zabieg znany jest także jako astra h tuning optyczny, daje on naprawdę spore możliwości na to, aby uatrakcyjnić swoje auto. Co więcej wiele rzeczy można po prostu zrobić samemu, bez konieczności płacenia jakiejś specjalistycznej firmie. Tuningowanie można rozpocząć od zmienienia felg na nowe, aluminiowe, już zabieg tego typu spowoduje będzie zupełnie inaczej wyglądał. Do tego dołożyć można sportowy spoiler, ładniejsze lusterka czy chromowane dodatki i otrzyma się całkowicie nową jakość.
samochód - panorama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą sprawą podczas tuningowania jest poprawa właściwości mechanicznych pojazdu, sprawdź też . Tu przeważnie stosuje się powiększenie mocy silnika – sporo jednostek napędowych z powodzeniem może pozwolić na to, żeby je przemapować i uzyskać dzięki temu nawet do kilkunastu procent mocy więcej.

Podnoszona tutaj kwestia jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu, który proponuje zbliżone tematy.

Wykonany właściwie mercedes w210 tuning, szczególnie przez doświadczonych mechaników, nie spowoduje żadnych skutków ubocznych dla takiej jednostki. Ważne jednak będzie to, aby zrobić to kompletnie, zgodnie z regułami sztuki, nawet jeśli będzie to kosztowało trochę więcej. Dlatego też w niejednym przypadku konieczne będzie jeszcze poza samym powiększeniem mocy, zmienienie niektórych elementów, dostosowując ich parametry do nieco innych warunków pracy.

Zobacz również:

W przeciwnym wypadku może się okazać, że nawet mimo zwiększenia mocy samego silnika pozostałe podzespoły nie będą dopasowane do większej mocy i mogą szybciej się uszkodzić.

Kilka przydatnych wskazówek dla osób, które chcą stuningować swój samochód.
Tagi: