Jeżeli prowadzisz swoją działalność, z pewnością świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak dużo czasu i energii to pochłania. Jednocześnie często pracownicy nie do końca rozumieją, iż właściciel firmy nie zawsze musi się pławić w luksusach – nawet jeżeli nie jesteś w stanie zaoferować swoim pracownikom pensji na odpowiadającym im poziomie. Sporo osób patrzy wyłącznie na wysokość swojej pensji, nie zdając sobie w ogóle sprawy z tego, jak wysokie dodatkowe koszty musi ponosić ich pracodawca. Jeśli Ty również borykasz się z takimi kłopotami, być może powinieneś zastanowić się nad zmniejszeniem kosztów zatrudnienia?

outsourcing pracowniczy

Autor: Coy
Źródło: http://www.flickr.com
pracownicy z ukrainy

Autor: cogdogblog
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki dokładnie sposób to zrobić? Zazwyczaj pierwsze, co przyjdzie pracodawcy na myśl, to outsourcing pracowniczy – i zdecydowanie jest to doskonały pomysł na obniżenie kosztów zatrudnienia.

Jeżeli zamierzasz sprawdzić rzetelność informacji umieszczonych tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj u źródła (http://tomiservice.pl/) a uzyskasz stuprocentową pewność w tej sprawie.

Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie pracowników z innego miejsca do dorywczych prac, bez wątpliwości będzie Cię to znacznie mniej kosztowało niż zatrudnienie pracowników w swojej firmie – w takich wypadkach bowiem będziesz zmuszony płacić im cały czas, nawet jeśli w danej chwili nie będzie dla nich pracy. Outsourcing pracowniczy zdecydowanie sprawdzi się w wypadku prowadzenia takich biznesów jak przykładowo roboty budowlane, zobacz też tutaj. Jeśli prowadzisz taką firmę, z pewnością wiesz świetnie, że czasami są takie czasy, że nie ma żadnych zleceń – w tych wypadkach nie ma przecież najmniejszego sensu płacić pracownikom zatrudnionym na etacie.

Oprócz outsorcingu możesz także pomyśleć nad zatrudnieniem osób innej narodowości. Dla przykładu pracownicy z Ukrainy są szczególnie lubiani i pożądani w naszym kraju, gdyż zazwyczaj żądają oni znacznie mniejszych stawek niż pracownicy z Polski – klik.

Jeżeli według Ciebie prezentowany artykuł jest wciągający, to przeczytaj też pomocne źródło, które zawiera interesujące informacje – one z pewnością Cię zajmą.

Dla Ciebie zatrudnianie takich osób to wielka oszczędność, a równocześnie pracownicy z Ukrainy są także bardzo zadowoleni, gdyż w Polsce są w stanie zarabiać o wiele więcej niż u siebie. Dlatego tego rodzaju rozwiązanie oczywiście jest polecane dla osób chcących zmniejszać ponoszone koszty zatrudnienia.

Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązania, będziesz miał więcej pieniędzy na inwestowanie w swoją formę, a to przecież jest nie tylko z korzyścią dla Ciebie, ale również dla Twoich pracowników, którzy z czasem będą mieli więcej pracy i niewątpliwie po pewnym czasie będziesz mógł zaproponować im jeszcze lepsze warunki pracy.
W jaki sposób zmniejszać koszty prowadzenia przedsiębiorstwa? Może zaczniesz zatrudniać pracowników z zagranicy?
Tagi: