Nadzwyczaj często wypełniamy formularz pit w ostatniej chwili. Właśnie wtedy, zaganiani, popełniamy wiele pomyłek, które następnie przyczynią się do konieczności nanoszenia zmian. Warto więc zobaczyć, jakie pomyłki przy rozliczaniu podatków bardzo często popełniamy.

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
pit 37

Autor: swimboy1
Kiedy więc będziemy szczegółowo przeglądać nasze pity 2015 pod kątem poprawności (Pit Ekspres), dobrze będzie zwrócić uwagę czy nie przekręciliśmy przypadkiem numeru NIP-u albo peselu, ponieważ jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Wystarczy choćby zwykła zamiana kilku cyfr, a już całe zeznanie będzie do korekty. Zdarza się i tak, iż składający mylą osobisty NIP z NIP-em spółki, w której pracują – trzeba pamiętać, iż w formularzu pit 37 zawsze wpisujemy swój NIP.

Jeżeli pragniesz pogłębić swoją znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj jeszcze kolejne wiadomości. Trzeba kliknąć w podany link.

Jeszcze jednym przeoczeniem jest przesyłanie do fiskusa przeterminowanych pitów. Nie wolno zapominać, iż prawo może ulegać zmianie co roku, a co za tym idzie, zmieniają się reguły rozliczania pitów.

Czy to zagadnienie bardzo Cię ciekawi? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (https://psmtechnik.pl/stoiska,12,pl) – poznasz w tym miejscu nieziemsko niezwykłe informacje.

Nie dziwi więc, że trzeba zaopatrzyć się w ważne arkusze pit. Okazuje się także, że ludzie wyjątkowo często, w trakcie uzupełniania formularzy pit 37, popełniają błędy przy odliczaniu ulg podatkowych.

Wielu ludzi ma także kłopot z właściwym przesłaniem jednego procenta swojego podatku na rzecz organizacji charytatywnej. Lepiej sprawdzić czy, kiedy wypełnialiśmy pity 2015 albo kiedy będziemy to robić w następnych latach, numer KRS danej fundacji lub stowarzyszenia jest prawidłowy. W innym wypadku darowizna może nie dotrzeć do celu. Kolejnym niedopatrzeniem, o które nietrudno, jest pomylenie ze sobą arkuszy pit 37 i pit 36 – każdy z nich służy do zupełnie innych rozliczeń, zatem wysłanie tego nieprawidłowego będzie skutkować potrzebą wprowadzenia korekty.

Bardzo dobrym pomysłem na zabezpieczenie się przed pomyłkami jest skrupulatne przejrzenie gotowego pitu przed wysłaniem go. Dobrze będzie nawet dać go do przejrzenia domownikom, być może oni znajdą błędy, które nam umknęły. Oczywiście możemy też skorzystać z usług fachowców. Na pewno zaoszczędzi nam to czasu wymaganego na wypełnienie pitu, lecz będziemy musieli pożegnać się z mniejszą lub większą ilością gotówki. Nie zapominajmy jednak, że nawet jeżeli nasz pit 37 zostanie wypełniony przez księgowego, to za błędy i tak odpowiadamy my – zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.
Wypełniając pity, popełniamy mnóstwo błędów, niektóre z nich mogą narazić nas na nieprzyjemne następstwa, warto zatem je poznać
Tagi: