Użytkowanie auta to trudna rzecz. Trzeba dbać o jego formę, by jazda była wygodna i bezpieczna. Kluczowe są oczywiście przeglądy silnika, hamulców i innych rzeczy, lecz praktyka mówi, że najistotniejszym elementem są opony. Należy zawsze pamiętać, by instalować gatunki opon, które są przeznaczone do teraźniejszej pory roku, marki oraz wymiarów auta.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock
Wielkie auta, które zbudowane są do transportu sporo ważących ładunków na znaczne trasy, potrzebują zamontowania takiego specjalistycznego osprzętu, jak opony – przeczytaj więcej tutaj – dostawcze. Charakteryzują się one zwiększonymi cechami – są solidniejsze niż klasyczne opony, mają większe wymiary i mogą wytrzymać większy nacisk.

Opony terenowe są oferowane dla pojazdów, które jeżdżą trudnych drogach. Muszą być obowiązkowe montowane w autach ścigających się w arcytrudnych wyścigach terenowych. Porządne opony terenowe pozwalają na jazdę nawet po błotnistych drogach. W sklepach można znaleźć sporo różnorakich gatunków takiego ogumienia. Inne opony (odnośnik) terenowe instaluje się, gdy samochód ma jeździć po piasku, inne opony terenowe, gdy na trasie będzie sporo błotnistych przeszkód. Jeśli nie planujesz startu w rajdach i lubisz trasy po utwardzonych nawierzchniach, wybierz opony osobowe.

Opony osobowe, jak sama nazwa podpowiada, instaluje się w zwyczajnych pojazdach, które są stworzone do jechania po twardych nawierzchniach. Opony osobowe są zwykle trwałe, lecz nie muszą utrzymywać takiej wagi, jak w wypadku opon do ciężarówek. Kluczowym parametrem, jaki posiadają opony osobowe, jest rzecz jasna przyczepność. Dobre opony osobowe mają perfekcyjnie trzymać się jezdni, tak aby trasa nawet w śnieżycy była bezpieczna dla kierowcy i pasażerów auta. Trzeba mieć na uwadze, że opony osobowe są sprzedawane w 2 standardowych typach – na lato i śnieżne, zimowe warunki. Każdy kierowca, który ceni swoje życie, zawsze powinien posiadać zamontowane właściwe opony osobowe.
Gdzie kupić markowe opony?
Tagi: