Wizualizacje graficzne spotykane są dziś w wielu branżach, by przedstawić koncept czy stworzyć narzędzie marketingowe. Można wyróżnić różne typy wizualizacji, w tym chociażby wizualizacje 3D i wizualizacje wnętrz. A co jesteśmy w stanie przekazać za pomocą wizualizacji architektonicznych?

sposób
Wizualizacje architektoniczne – opisując w dużym skrócie – polegają na cyfrowym obrazowaniu budynków. Ich celem jest ukazanie kubatury, wyglądu elewacji i pokazania ich w najbliższym otoczeniu. Rewelacyjnie sprawdzą się na w celu zobrazowania i weryfikacji koncepcji architektonicznej na na różnych etapach realizacji. Tego rodzaju materiały mają również zastosowanie marketingowe, gdzie wykorzystywane są na potrzeby reklamy inwestycji budowlanej. Profesjonalnej firmie wystarczy szkic, aby utworzyć wizualizacje architektoniczne inwestycji, dzięki czemu możliwe jest dajmy na to przygotowanie propozycji kupna ze zdjęciami budynku, jeszcze przed zakończeniem budowy – wizualizacjami architektonicznymi. Jeśli chodzi o takie wizualizacje Wrocław jest tu doskonałym przykładem – w tym mieście mnóstwo inwestycji jest reklamowanych na wczesnym etapie budowy, a mimo to mieszkania sprzedają się w szybkim tempie.

Wizualizacje architektoniczne mają zastosowanie także w konkursach urbanistycznych. Z pomocą profesjonalnych narzędzi graficznych można wymodelować praktycznie wszystkie projekty danego architekta. Bez względu na to czy jest to pojedynczy budynek (zarządca nieruchomości dolnośląskie) czy szereg budynków, miejski park, teren rekreacyjny, czy jakikolwiek inny element przestrzeni – z pomocą współczesnych technik wizualizacyjnych można w szerszym kontekście pokazać pomysł, albo projekt, który ma faktycznie przejść do realizacji – zobacz przykłady.
Jakie zastosowanie mają nowoczesne wizualizacje architektoniczne?
Tagi: