Dla Małopolanina, który chce porobić spore zakupy w markowych punktach sprzedaży, kraków jest najtrafniejszym wyborem. Miasto smoka wawelskiego zachęca sporą liczbą galerii handlowych i marketów, z łatwością spełniając potrzeby miejscowych i okolicznych konsumentów. To fantastyczne miejsce na buszowanie wśród półek, nieważne czy dojeżdżamy samochodem, PKP czy autobusem.

witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

Najokazalsza to wybudowana kilka lat temu Galeria Krakowska. Położona jest ona w samym sercu miasta, na terenie dawnego dworca PKS. Przepastne powierzchnie sklepowe i usługowe są połączone z dworcem PKP, co jest miłym pomysłem dla klientów przyjezdnych. galeria (znajdź informacje) Krakowska ma niecałe trzy setki punktów sprzedaży, w tym butiki najbardziej znanych producentów, spełniając w zasadzie każdą potrzebę klienta.

Dla przyjeżdżających na czterech kołach, wygodne jest inne. Mowa tu o galerii M1. Zlokalizowana trochę na uboczu, ma bogatą liczbę sklepów i firm usługowych. Wygodnie do niej dojechać od strony Zakopanego i Katowic.

Autentycznie nowy  sklep Big Star

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

W sąsiedztwie położona jest także centrum handlowe Kraków Plaza. Spośród innych wyróżnia ją posiadanie w sobie sporego multipleksu Cinema City. Na południu miasta zaś znajduje się popularna Bonarka City Center. Jeszcze bardziej na południe w stronę Tatr znajdziemy Galerię Handlową Solvay, mieszczącą m.in. elektromarket Media Markt. Dla żyjących na południowy zachód od Krakowa zalecam galerię Skawina. Ma ona trochę mniejszą ofertę, ale za to jest bardziej kameralna, mniej zatłoczona i nie wymaga przebijania się przez zwykle zakorkowane wjazdy do Krakowa. galeria (strona tutaj)

Źródło: King-square
Na zakupy do Krakowa
Tagi: