Prawo jasno określa, iż każdy zakład ubezpieczeń ma obowiązek powołania aktuariusza. W sytuacji ubezpieczeń na życie taki specjalista odpowiada za obliczanie rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, ale już jak mowa o ubezpieczeniach majątkowych czy osobowych to obowiązkowa jest dodatkowo jego opinia opublikowana w rocznym sprawozdaniu.

klienta

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę firmy mają więcej niż jednego profesjonalistę, a ci najlepsi wysoko wykwalifikowani specjaliści tworzą zespół, jaki zarządzany jest przez głównego aktuariusza. Aktuariusz to osoba, jaka zdała egzamin aktuarialny przed Komisją Nadzoru Finansowego, a później została wpisana do rejestru aktuariuszy. Ten zawód jest stale elitarny, ponieważ w rejestrze jaki jest prowadzony przez KNF znajduje się w sumie nie taka znaczna liczba specjalistów. Pozytywnie zdany egzamin jest podstawą, lecz oprócz tego kandydat na aktuariusza powinien posiadać całkowitą zdolność do czynności prawnych, powinien mieszkać na terenie Polski, mieć ukończone wyższe studia – dowiedz się więcej na temat aktuariusza.
Nie może być osobą karaną. Kandydaci na aktuariusza muszą odznaczać się wybitnymi umiejętnościami analitycznymi, muszą być fachowcami w dziedzinie matematyki finansowej.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odkryj www (https://www.traple.pl/2018/01/05/oprogramowanie-jako-wyrob-medyczny-wazny-wyrok-trybunalu-sprawiedliwosci-ue/), a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

Aktuariusz trudni się różnorodnymi sprawami, tymi bardziej powszechnymi jak kalkulowanie rezerw techniczno-ubezpieczeniowych czy określeniem ryzyka, jak i mniej powszechnymi, ale bardzo koniecznymi, jak wycena opcji. Aktuariusz ma bardzo duże szanse rozwoju, może objąć stanowisko najważniejszego aktuariusza w towarzystwie ubezpieczeniowym, może mu nawet zostać zagwarantowana funkcja członka zarządu – .

Aktuariusz może również kontynuować swój rozwój poza branżą ubezpieczeniową w każdym z tych miejsc, gdzie najbardziej istotna jest ocena niebezpieczeństwa finansowego. Najbardziej popularne instytucje to fundusze inwestycyjne, banki a także firmy doradcze. To niezbyt popularny zawód, ale trzeba przyznać, że fachowcy w tej dziedzinie są bardzo potrzebni w wielu firmach i ciężko wyobrazić sobie bez ich pomocy dobrze funkcjonującej danej instytucji. Stąd również to konkretna perspektywa dla osób, jakie lubią przedmioty ścisłe i planują się rozwijać świadcząc interesujące usługi. Bycie aktuariuszem aktualnie jest bardzo elitarne i dobrze płatne.
Czym zajmuje się aktuariusz? W których obszarach znajduje zatrudnienie taka osoba? Co warto wiedzieć na ten temat?
Tagi: