Podczas wypełniania pitu dosyć łatwo popełnić błędy, czasami są jednak tak proste, że szkoda tracić tak bezsensownie czas. No bo jak robimy błąd, to od razu będziemy musieli poprawić pit, a właściwie ten czas bardziej korzystnie przeznaczyć na coś bardziej korzystnego, choćby na hobby

Błędy zdarzają się już w czasie wyboru odpowiedniego formularza. Może ciężko w to uwierzyć, lecz tak właśnie jest i z tego powodu wypełniamy formularz na darmo. Miejmy na uwadze, ażeby już na samym początku upewnić się, że wybraliśmy odpowiedni dokument.

Jeżeli masz ochotę uzyskać bardziej dokładne informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj szczegóły, które najnormalniej w świecie Cię wciągną.

Jak już jednak go wybierzemy to spotkają nas inne kłopoty, spośród dosyć powszechnych, lecz i dosyć łatwych do ominięcia, jest wpisanie niepoprawnego adresu.

ubezpieczenia

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Duża liczba podatników do pitu wpisuje swój adres zameldowania, a w zgodzie z przepisami jest, jak wskażemy adres zamieszkania. Od momentu zmiany przepisów podatkowych w obszarze identyfikacji podatników, część osób z przyzwyczajenia wykorzystuje numer NIP, natomiast dla osób fizycznych, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej najważniejszym numerem jest PESEL. Powinniśmy o tym pamiętać przy wypełnianiu pit 2017, gdyż często organy podatkowe zapraszają do siebie, by to poprawić.

Kliknij tu – więcej zobaczysz w tekście, który odnajdziesz na tamtej stronie. To będą podobne materiały, zatem niewątpliwie je także przekonasz się za ciekawe.

Dla szukających:

Dobrze też pamiętać, by zeznanie zostało złożone do właściwego organu podatkowego. Takim miejscem będzie urząd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania podatnika. Dosyć częstym błędem jest wystawianie informacji pit-11 z nieprawidłowym urzędem skarbowym, który to błąd jest następnie powtarzany przez podatnika. Tutaj więcej: .

. Najkorzystniejszym sposobem, ażeby ustrzec się tych nieprawidłowości jest skorzystanie z takich udogodnień jak program pit. Z jego pomocą wypełnimy deklarację podatkową bezbłędnie.
Jakie błędy są popełniane przy wypełnianiu deklaracji podatkowej? O jakich kwestiach musimy wiedzieć?
Tagi: