Dzisiaj konferencje są coraz chętniej wykorzystywaną formą prezentowania swoich produktów i usług. Mają także ten duży plus, że oprócz części formalnej często można się później niezobowiązująco spotkać z klientami, a jak wiadomo, właśnie takie nieformalne spotkania najbardziej sprzyjają powstawaniu nowych interesów. Jednak aby tak się stało, to konferencja musi być zrobiona na profesjonalnym poziomie, bez żadnych wpadek oraz niedociągnięć. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza jeśli będzie w niej brać udział kilkaset osób, i zawsze należy zadbać o wszystkie szczegóły.

konferencja finansowa

Autor: CeBIT Australia
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy jedna drobna rzecz, jak popsuty rzutnik będzie się kładła cieniem na całym przedsięwzięciu. Jednym z istotniejszych elementów w czasie przygotowań do konferencji będzie wybranie na nią sali. W największych miejscowościach konferencyjnych sal jest duża ilość, od niewielkich na kilkanaście osób, do takich, w których bez większego problemu usiądzie osób pięćset (organizujemy tam hackathony: hackathon z Challengerocket). Wiedząc, kogo dokładnie się zaprosi, można dobrać pojemność sali i poszukiwać już wśród takich, które będą spełniać ten warunek.

Dobre centrum konferencyjne wyposażone być powinno w cały potrzebny sprzęt. Konieczne więc będzie odpowiednie nagłośnienie, kilka rzutników do prezentacji i prelekcji i możliwość sterowania natężeniem światła. Bardzo przydatne są drzwi dźwiękochłonne, eliminujące zewnętrzne hałasy, które czasami mogą bardzo przeszkadzać w prelekcjach. Obecnie dostęp do sieci wi-fi to konieczność, warto również dowiedzieć się, czy na sali jest wystarczająca liczba gniazdek do podpięcia zasilania. Są to bardzo ważne kwestie przy konferencjach branży IT –

No i wreszcie pozostaje obsługa, musi ona być najwyższej jakości, czyli w pierwszej kolejności dobrze wiedzieć, czym się ma zajmować. Jakieś usterki albo awarie zawsze mogą się zdarzyć, ale problemem nie jest to, że wystąpią, lecz że nie zostaną w odpowiednim czasie naprawione. Dla większości firm ogromne znaczenie mają wydatki, niestety jak to najczęściej jest, za wysoką jakość trzeba sporo zapłacić, z tego też powodu profesjonalne, z najlepszym wyposażeniem centra konferencyjne będą kosztować odpowiednie kwoty.
Na co zwracać uwagę przy wyborze sali konferencyjnej, żeby organizowana konferencja była udana
Tagi: