Szukanie swojego mieszkania na pewno nie jest proste – wie o tym znakomicie praktycznie każdy, kto co najmniej raz staną przed tego typu zadaniem. Na kupno takiego mieszkania trzeba zazwyczaj wydać naprawdę wiele pieniędzy – zwykle są to oszczędności naszego życia lub zaciągnąć naprawdę spory kredyt.

Dlatego też zwykle boimy się inwestować w nowe mieszkanie i powierzyć właściwie wszystkie posiadane pieniądze jednemu deweloperowi. Jeżeli decyzja o zakupie nowego mieszkania wciąż przed Tobą, na pewno powinieneś zapoznać się z naszym artykułem – opisujemy w nim, czego konkretnie powinieneś się obawiać i na co zwracać największą uwagę.
Rynek pierwotny czy wtórny
usterki

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą sprawą jest wybór, czy chciałbyś kupić mieszkanie na rynku wtórnym czy prosto od dewelopera.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa sprzęt do makijażu permanentnego cena na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz na niej wiele niezwykle pożytecznych danych.

Zwykle wszystko zależy od różnic w cenie, które w poszczególnych miastach przedstawiają się różnie – na przykład takie jak mieszkania Poznań rynek pierwotny oferuje, zazwyczaj są w podobnych cenach jak mieszkanka kupowane bezpośrednio od dewelopera . W podobnej sytuacji lepiej będzie zdecydowanie zainwestować w nowe mieszkanie – chyba że mocno zależy nam na przykład na czasie – w takich wypadkach zakup mieszkania z rynku wtórnego z pewnością będzie mądrzejszym wyborem. Zwykle mieszkania Poznań rynek pierwotny oferuje z dość odległymi terminami odbioru wykończonego mieszkania (sprawdź przykłady).

Zobowiązania deweloperów
mieszkania poznań rynek pierwotny

Źródło: pixabay

Zanim zawrzesz umowę z deweloperem, niewątpliwie powinieneś dać ją zaufanemu prawnikowi do przeczytania. On będzie mógł powiedzieć Ci, czy kontrakt nie zawiera żadnych kruczków prawnych, a równocześnie czy nie trzeba w nim zmienić pewnych zapisów. Na dodatek zwracaj baczną uwagę na postanowienia dotyczące pewnych materiałów, które mają być użyte przez dewelopera do wybudowania bloku oraz wykończenia Twego mieszkania – w czasie budowy powinieneś od czasu do czasu wpaść tam ze znajomym fachowcem, który pomoże Ci stwierdzić, czy deweloper porządnie wywiązuje się ze swych deklaracji.

Tak samo w czasie odbioru mieszkania musisz zjawić się na miejscu z fachowcem – dzięki temu od razu będziesz mógł zgłosić ewentualne nieprawidłowości, a deweloper jednocześnie od razu będzie mógł się do nich w pewien sposób odnieść. To niewątpliwie bardzo skróci czas odbioru końcowego mieszkania i zdecydowanie zaoszczędzi Ci sporo nerwów.
Nie możesz znaleźć mieszkania w Poznaniu? Powinieneś zwracać szczególną uwagę na te rzeczy!
Tagi: